Уряд Німеччини дійшов однозначного висновку, що отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального є замахом на життя, яке планувала російська влада. А для його здійснення створили спеціальну версію нервово-паралітичного газу «Новічок» — іще більш убивчу, ніж попередні.

Про це повідомляє німецьке видання Die Zeit із посиланням на поінформовані джерела.

Німецький уряд визначився зі своєю позицією щодо отруєння Навального після отримання результатів аналізів лабораторії Бундесверу (німецької армії). Публічно їх оголосили 4 вересня: тоді повідомлялося, що російського опозиціонера отруїли газом групи «Новічок».

Утім у детальнішому звіті лабораторії йшлося про те, що тип «Новічка», який застосували проти Навального, досі був невідомий. Він начебто є більш смертельним, ніж попередні. Зразки речовини німецькі фахівці знайшли на руках Навального і на горлечку пляшки, з якої той пив воду.

Німецькі фахівці з цього виснували, що за отруєнням Навального можуть стояти лише російські спецслужби, можливо — ФСБ, яке давно за ним стежило. Одна з версій потрапляння отрути в організм політика — нею змастили внутрішню поверхню чашки, з якої той пив чай в аеропорту Томська.

За даними джерел Die Zeit, урятувати Навального змогла «шерега вдалих випадковостей»: наприклад, швидка реакція пілота літака, на якому він летів, і дії лікарів в Омську, які одразу вкололи йому антидот атропін.

Нагадайте, пліз, історію з Навальним

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Із горем навпіл німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального, отруєного нещодавно, отруту з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Російські публічні діячі, які висловлюються проти чинної влади, отруюються або помирають за загадкових обставин. Найочевидніше порівняння тепер, після висновку німецьких лікарів, можна провести з отруєнням у 2018-му колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, які пішли на співпрацю з британською владою.

Їх також отруїли речовиною з групи «Новічок», а британське слідство не то щоби просто запідозрило, а напряму і офіційно висунуло обвинувачення у цьому напад російським агентам з ГРУ — Олександру Петрову і Руслану Боширову. Працювали вони під прикриттям, а їхні справжні імена — Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга.

Труїли «Новічком» і болгарського зброяра, який, зокрема, продавав зброю в Україну. Тут також є висока ймовірність, що за нападом стоїть ГРУ.

Поділитись: