Політика

Порошенко «днями» підпише закон про перехід релігійних громад

Політика/Порошенко «днями» підпише закон про перехід релігійних громад
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко 22 січня на Софійській площі заявив, що він «днями» підпише закон про перехід релігійних громад.

«І днями я підпишу закон, який гарантуватиме винятково мирні і доровольні переходи парафій у чіткій, визначеній законом процедурі», — сказав президент.

Нагадаємо, 17 січня депутати Верховної Ради з другої спроби проголосували за законопроект 4128д «Про свободу совісті та релігійних організацій», який доопрацювали в комітеті. «За» проголосували 229 депутатів.

Українська православна церква Московського патріархату назвала ухвалений закон про перехід релігійних громад «рейдерським». У церкві вважають, що його ухвалили з метою «догоджання і наповнення однієї релігійної спільноти».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Відійди від мене, нечисть!» Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад. Як це було і що означає

Представниця президента повідомила, що станом на 15 січня до Православної церкви України вже перейшли близько 70 парафій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату виступила проти створення ПЦУ та продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

Пов`язані новини