До 10-го пакета санкцій ЄС потрапили відповідальні за депортацію українських дітей — Боррель
Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що новий пакет санкцій Євросоюзу проти росії буде націлений, зокрема, проти відповідальних за депортацію українських дітей.
Про це він написав у Twitter.
За словами Борреля, у десятий пакет санкцій включили 121 фізичну та юридичну особу, значні нові обмеження на імпорт/експорт та заборону російських пропагандистських засобів масової інформації.
«У межах наших списків ми націлені на тих, хто відповідальний за депортацію та примусове усиновлення щонайменше 6000 українських дітей. Це явне порушення міжнародного права, в тому числі Женевської конвенції, про що я говорив учора в Раді Безпеки ООН», — пише Боррель.
Про те, що десятий пакет санкцій вдалося погодити, стало відомо увечері 24 лютого, хоча в ЄС хотіли це зробити до роковин повномасштабного вторгнення. Нові санкції зокрема посилюють експортні обмеження щодо товарів подвійного використання та технологій.
Раніше Politico писало, що «каменем спотикання» під час обговорення нових санкцій став синтетичний каучук, виробництво якого щороку приносить росії мільярди доларів доходу. На включенні каучуку наполягала, зокрема, Польща.
Журналіст Рікард Джозвяк писав, що для прискорення рішення з цього пакета виключили «суперечливі» пункти, зокрема алмази та ядерну сферу. Також Єврокомісія відмовилася від планів включити атомну галузь росії та її представників.
Про депортацію українських дітей
У Регіональному центрі прав людини ідентифікували 16 тисяч українських дітей, яких депортували до росії. Сотні дітей також віддали у російські сім'ї. Згідно зі звітом Обсерваторії конфліктів та Єльської лабораторії гуманітарних досліджень, росія вивезла щонайменше 6 тисяч українських дітей до таборів для «політичного перевиховання».
Президент Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого розповів, що Україна не може силою забрати дітей, а міжнародні інституції — не мають мандату, допуску або бажання росії їх пускати.
Однак, над поверненням дітей працює омбудсмен та Координаційний центр. Також Україна планує міжнародну конференцію на березень, де будуть говорити про всі можливості реакцій і рішення, зокрема з прокурором Міжнародного кримінального суду.
- Поділитися: