До будинку Андрія Доманського — адвоката головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського — прийшли з обшуками співробітники Генпрокуратури.

Цю інформацію Доманський підтвердив у коментарі Громадському.

За його словами, обшуки проводять саме у той день, коли в суді призначений розгляд справи про продовження тримання під вартою Вишинського.

Доманський вважає, що обшуки пов’язані перш за все з його правозахисною діяльністю.

«Це за публічні виступи у Брюсселі та Вашингтоні, де я виступав за захист прав журналістів. Після повернення з Вашингтона деякі особи говорили, що мені це ще аукнеться», — сказав адвокат.

 У Генпрокуратурі пізніше пояснили, що обшуки пов’язані зі справою 2013 року. Справа про факти відчуження шляхом приватизації майна комунальної власності за заниженою ціною.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile