УКРАЇНА

До Департаменту спецрозслідувань ГПУ прийшла перевірка: керівник Горбатюк заявив про втручання у діяльність

6 липня, 2018 16:37
УКРАЇНА/До Департаменту спецрозслідувань ГПУ прийшла перевірка: керівник Горбатюк заявив про втручання у діяльність
Зберегти
Вигляд
До Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який в ГПУ хотіли реорганізувати, прийшла позапланова перевірка, призначена генпрокурором Юрієм Луценком.

До Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, який в ГПУ хотіли реорганізувати, прийшла позапланова перевірка, призначена генпрокурором Юрієм Луценком.

Про це в коментарі Громадському повідомив керівник Департаменту Сергій Горбатюк.

За його словами, перевірку не пустили до Департаменту, адже призначені Луценком люди не змогли надати відповідних документів щодо плану їхньої перевірки.

Горбатюк пояснив, що Луценко призначав таку перевірку ще на квітень-травень, однак довго не могли сформувати її склад. У червні керівником комісії з перевірки став головний військовий прокурор Анатолій Матіос. У Департаменті спецрозслідувань заявили про конфлікт інтересів щодо Матіоса, цю скаргу в Луценка задовольнили та призначили керівником комісії першого заступника генерального прокурора Дмитра Сторожука.

«Вони приходили ще в понеділок з перевіркою, сказали, що потім нададуть план їхніх дій, що вони тут хочуть бачити. Але сьогодні в 13:00 дня вони прийшли начебто проводити перевірку і нічого не надали (пояснення про напрямки, які в Горбатюка збираються перевіряти – ред)», — сказав Горбатюк.

За його словами, для проведення такої перевірки Луценко навіть видав наказ про створення спеціальної робочої групи.

«Такого раніше не було. Це безпідставно і незаконно. Бо у внутрішніх документах Генпрокуратури прописано, що перевірка може проводитися, якщо є системні недоліки, на які раніше вказувалося, і які не були усунуті. Але, по-перше, у нас нічого не виявляли, і відповідно системних недоліків не було. Вони навіть не хотіли нічого перевіряти, а приходили виключно, щоб зафіксувати, що їм відмовили у перевірці», — сказав Горбатюк.

Він пов’язав таку перевірку з планами ліквідації Департаменту спецрозслідувань та назвав це прямим втручанням у діяльність.

«Я думаю, що їм потрібно зафіксувати порушення, ознаки дисциплінарні, щоб направити подання для мого звільнення. Або їм треба підставу для реформування Департаменту. Вони взяли паузу в ліквідації департаменту і зараз використають цю ситуацію», — сказав Горбатюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Горбатюк раніше заявляв, що керівництво Генпрокуратури через реорганізацію Департаменту спецрозслідувань намагається ліквідувати «незручний» для нього орган.

За словами Горбатюка, генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.

Раніше в ефірі Громадського керівник Деепартаменту спецрозслідувань сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

Пов`язані новини