Світ

До Кольченка знову не пустили українського консула

2 червня, 2018 10:53
Світ/До Кольченка знову не пустили українського консула
Зберегти
Вигляд
Українському консулу у Росії вкотре відмовили у зустрічі з українським політв'язнем Олександром Кольченком, незаконно засудженим у РФ.

Українському консулу у Росії вкотре відмовили у зустрічі з українським політв'язнем Олександром Кольченком, незаконно засудженим у РФ.

Про це повідомила речниця міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца у Twitter.

«Вкотре РФ відмовила в зустрічі консула з О. Кольченком, мотивуючи, що він є громадянином РФ. Зухвале порушення всіх норм. Боремось далі», — написала вона.

31 травня оголосив голодування Олександр Кольченко, якого судили разом із Сенцовим. Кольченко вимагає звільнення українського режисера. 

Про стан здоров’я Сенцова розповіла російська журналістка, екс-кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

Станом на 2 червня, Олег Сенцов продовжує голодування 20-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Акторка Лія Ахеджакова закликала російських колег допомогти Сенцову.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Пов`язані новини