УКРАЇНА

До політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків — правозахисник

14 квітня, 2018 20:46
УКРАЇНА/До політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків — правозахисник
Зберегти
Вигляд
До незаконно ув’язненого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха не пускають медиків.

До незаконно ув’язненого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха не пускають медиків.

Про це Громадському радіо повідомив заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чикригін.

 «У нас немає об’єктивної інформації про стан здоров’я Володимира Балуха, оскільки до нього не пускають медиків. Адвокати Балуха, коли бачать його на суді, помічають, що йому стає гірше, але без обстежень щось конкретне сказати неможливо», — зазначив Чикригін.

Він розповів, що адвокати активіста постійно подають клопотання, щоб до Балуха пустили медпрацівників, але їх відхиляють, посилаючись на те, що стан його здоров’я не є настільки критичним.

«Навіть коли його тримали під домашнім арештом, йому не дозволяли з’їздити у Сімферополь зробити обстеження», — сказав Чикригін.

Балух не називає строків закінчення голодування, зазначив також правозахисник. «Йому передавали звернення українських депутатів, у якому вони закликають його припинити голодування, але Балух поки що відмовляється», — повідомив Чикригін.

Раніше громадський захисник активіста архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.

Україна вимагає допустити лікарів до політв'язня Балуха.

Також повідомлялося, що Балух не планує припиняти голодування, його стан погіршується.

Засуджений в анексованому Криму активіст Балух 19 березня оголосив голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. 

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні цього року.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

На початку жовтня суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. 1 грудня суд відправив активіста Балуха із СІЗО під домашній арешт. У середині грудня 2017 Балуху відмовили в медичному обстежені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Пов`язані новини