Три приватних банки приєдналися до урядової програми видачі пільгових кредитів під 5-7-9% річних на створення та розвиток бізнесу.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Зокрема, відповідний меморандум підписали банки «Львів», «Кредобанк» (банк з польським капіталом) та «ПУМБ».

«Бажання приватних банків, у тому числі з іноземним капіталом, приєднатися до програми свідчить про прозорі і зрозумілі методи роботи фонду. Невдовзі клієнти нових установ-партнерів зможуть скористатися умовами програми», — прокоментував голова Офісу адміністрування проєктів міжнародного фінансового співробітництва Міністерства фінансів Руслан Гашев.

Таким чином, наразі пільгові кредити під низькі відсотки можна отримати у семи українських банках: державних Ощадбанку, Укрексімбанку, ПриватБанку, Укргазбанку та приватних «Кредобанку», «ПУМБ» та банку «Львів».

Раніше в уряді повідомляли, що взяти участь у програмі пільгових кредитів планують 11 приватних банків.

Загалом за перші 2 тижні від старту програми пільгових кредитів в Україні видали таких кредитів на загальну суму 27 мільйонів гривень.

Програму офіційно запустили 3 лютого 2020 року. В уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців. Видавати дешеві кредити в межах урядової програми наразі планують, зокрема державні банки. Перший пільговий кредит видав державний Укргазбанк 3 лютого.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня 2019 року. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Поділитись: