До розслідування катастрофи Су-27 можуть долучити іноземних експертів — прокуратура
До групи експертів, яка встановлюватиме обставини катастрофи винищувача Су—27УБ на Вінниччині, можуть долучити іноземних спеціалістів.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив речник військової прокуратури Центрального регіону Андрій Кисильов.
Нагадаємо, один із загиблих пілотів літака — військовослужбовець Національної гвардії США.
«Звичайно є інформація про те, що є зацікавленість американської сторони прийняти участь у розслідуванні», — розповів Кисильов.
Однак він зазначив, що, згідно з українським законодавством, долучати до ведення слідства їх не можна.
«Тому не виключається, що група експертів, яка створена Міністерством оборони, яка працюватиме щоденно із завтрашнього дня і буде проводити засідання у місті Старокостянтинів (на Хмельниччині — ред.), можливо, до цієї групи будуть залучені іноземні експерти», — сказав Кисильов.
Раніше речник військової прокуратури Центрального регіону повідомив, що слідство вже допитало понад 40 свідків в межах розслідування катастрофи Су-27УБ.
Близько 17:00 16 жовтня у районі села Уланів, що на Вінниччині, під час міжнародних навчань «Чисте небо – 2018» впав винищувач Су-27УБ. У Генштабі повідомили, що загинули двоє пілотів. Один з них — заступник командира з авіації повітряного командування «Схід» полковник Іван Петренко, інший — пілот Національної гвардії США.
Джерела Громадського в Повітряних силах Збройних сил України повідомили, що перед падінням винищувача Су-27УБ пілоти не повідомляли про несправність чи небезпеку.
Незважаючи на катастрофу, військові навчання продовжили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа винищувача СУ-27 на навчаннях: що відомо
Су-27 — радянський важкий багатоцільовий високоманевровий всепогодний винищувач четвертого покоління. У 1982 році літак взяли на озброєння Радянських ВПС. Станом на 2017 рік ЗСУ мали 35 таких винищувачів. Зазначимо, що Су-27УБ є двомісною навчально-бойовою модифікацією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і коли розбивался військові літаки СУ в Україні
Міжнародні авіаційні навчання «Чисте небо — 2018» в Україні розпочались 9 жовтня та триватимуть до 19. У них беруть участь США, Румунія, Польща, Бельгія, Данія, Велика Британія та Північна Ірландія, Нідерланди, Греція та Естонія.
- Поділитися: