УКРАЇНА

До закриття справи Кернеса причетні народні депутати — генпрокурор

21 серпня, 2018 12:04
УКРАЇНА/До закриття справи Кернеса причетні народні депутати — генпрокурор
Зберегти
Вигляд
До закриття кримінальної справи, в якій фігурує міський голова Харкова Геннадій Кернес, причетні народні депутати.

До закриття кримінальної справи, в якій фігурує міський голова Харкова Геннадій Кернес, причетні народні депутати.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив генпрокурор Юрій Луценко.

«Я точно знаю, що пан Кернес проводив переговори з народними депутатами, щоб йому допомогли закрити цю справу», — сказав генпрокурор.

Конкретні прізвища називати він відмовився, пославшись на те, що докази у слідства ще не до кінця сформовані.

Водночас Луценко наголосив, що жоден з них не приходив до нього «домовлятися».

«Ні, я ж все-таки керівник правоохоронної системи, тому знаю трошки більше, ніж можу сказати. Слідкуйте, будь ласка, на наступних виборах, хто з нових обранців з'явиться на Харківському міському окрузі. Це буде вам відповіддю про те, хто це готував. Це такий подарунок до дня народження пана Кернеса»», — сказав генпрокурор.

За інформацією «Української правди», на наступник виборах до Ради по дному з округів Харкова може балотуватися депутат з фракції БПП Олександр Грановський.

Нагадаємо, 10 серпня суд закрив кримінальне провадження проти Кернесата його ооронців «у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі», бо прокурори пропустили сім останніх засідань без поважної причини.

Зазначимо, що закриття провадження не означає, що Кернеса виправдали.

У Генпрокуратурі назвали це рішення незаконним. Водночас покарати прокурорів за неявку на засідання суду в ГПУ відмовилися. Водночас Генпрокуратура подала апеляцію на рішення суду про закриття справи Кернеса

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це неправосудне рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа Кернеса: підсумки

Після цієї заяви з’явилася інформація, що Рада суддів України збереться на позачергове засідання через тиск на суддів, зокрема, у справі Кернеса.

На цьому засіданні члени Ради суддів заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади.

Суддя, який закрив справу щодо Кернеса, подав у відставку.

Пов`язані новини