ENRU

Президент Молдови ініціював референдум про посилення своєї влади

7b3cdc141372860f6
Додон хоче переходу до президентсько-парламентської форми правління, фото facebook.com/dodon.igor

Партія соціалістів Молдови розпочала збір підписів під петицією про проведення національного референдуму щодо переходу країни від парламентської до президентської форми правління.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Народний референдум, з ініціативою якого виступив президент Ігор Додон, буде проведено в будь-якому випадку. Починаючи з сьогоднішнього дня, 24 вересня 2017 року, Партія соціалістів оголошує про старт Національної кампанії зі збору підписів за перехід до президентської форми правління і наділення президента країни функцією глави виконавчої влади в Республіці Молдова. Наше завдання зібрати як мінімум 70% підписів громадян країни, що мають виборче право», — йдеться в резолюції соціалістів.

Вони провели акцію, під час якої заявили, що «у разі спроб відсторонення президента від посади або силового вирішення придністровської проблеми, якщо президент скликатиме народ на Велике національне зібрання, соціалісти підуть на його заклик і прибудуть в центр Кишинева заради остаточного визволення країни від антинародного і антидержавного режиму».

Соціалісти аргументують свою позицію тим, що «дії уряду призвели до погіршення політичної та соціально-економічної ситуації в Молдові, триває зубожіння народу, закриваються школи, ліцеї, медичні установи, дорожчають продукти харчування, зростають комунальні тарифи, а населення залишає країну».

Значне місце в резолюції мітингувальників приділено «зусиллям президента щодо нормалізації відносин з нашим головним стратегічним партнером — Російською Федерацією, прагненню домогтися повернення молдавських підприємств на російський ринок, що покращить умови життя сотень тисяч трудових мігрантів та їхніх сімей».

Додон відомий своєю проросійською позицією, на відміну від уряду Молдови. 

Додон неодноразово заявляв, що Молдова не вступить до НАТО. Також він запевняє, що «антиросійською Молдова точно не буде».

У травні президент Молдови виступив проти маршу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Також він став єдиним з іноземних лідерів, хто відвідав парад у Москві 9 травня. Додон уважає Крим російським.

Раніше у Кишиневі тисячі людей вийшли з протестом проти влади. Учасники акції протесту в Кишиневі вийшли з вимогою заборонити в'їзд до країн Євросоюзу президенту Молдови Ігорю Додону і олігархові Владу Плахотнюку, а також заарештувати їхні рахунки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові Молдови прибули на навчання в Україну попри заборону президента.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram