ENRU

Військові Молдови прибули на навчання в Україну попри заборону президента

Група з 57 військових Збройних сил Молдови, попри заборону президента країни, прибула на Яворівський полігон у Львівській області для участі в міжнародних навчаннях НАТО Rapid Trident 2017.

Про це повідомив керівник медіа-центру Міноборони України у Львові полковник Олександр Поронюк.

«Сьогодні на полігон прибули 57 військовослужбовців Збройних сил Молдови, які візьмуть участь у НАТО Rapid Trident 2017», — цитує Поронюка «Інтерфакс-Україна».

За його словами, представники ЗС Молдови брали участь у всіх підготовчих конференціях.

Також він розповів, що учасники навчань прибуватимуть на Яворівський полігон 8 і 9 вересня.

Раніше президент Ігор Додон, відомий проросійською позицією, заборонив Молдові брати участь у військових навчаннях НАТО

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вето на армію: чи візьме Молдова участь у навчаннях НАТО?

Щорічні навчання Rapid Trident, що відбуваються за підтримки НАТО, пройдуть з 8 по 23 вересня на Яворівському полігоні поблизу Львова. Усього в навчаннях візьмуть участь 2,5 тисячі військовослужбовців із понад 10 країн світу, зокрема, Канади, Італії, Грузії, Литви, Норвегії, Польщі, Туреччини, України, Британії та США.

Як зазначено на офіційній сторінці програми, навчання зосереджені на операціях із підтримання миру та стабільності в регіоні й підтримують єдність між Україною, США та іншими країнами-союзниками НАТО.

Серед переліку держав мала бути і Молдова. Країна брала участь у міжнародних військових навчаннях із 1996 року, раніше питань щодо її участі не виникало. Та за вісім місяців президентства Ігоря Додона це вже шоста заборона на участь молдовських військових у подібних заходах.  

Раніше Додон неодноразово заявляв, що Молдова не вступить до НАТО. Також він запевняє, що «антиросійською Молдова точно не буде».

У травні президент Молдови виступив проти маршу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Також він став єдиним з іноземних лідерів, хто відвідав парад у Москві 9 травня. Додон уважає Крим російським.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram