Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляють, що зібраних доказів достатньо для притягнення до відповідальності депутата від фракції «Народного фронту» Євгена Дейдея.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляють, що зібраних доказів достатньо для притягнення до відповідальності депутата від фракції «Народного фронту» Євгена Дейдея.

Про це йдеться у спільній заяві САП та НАБУ.

Також Антикорупційне бюро та Антикорупційна прокуратура категорично не погоджуються з рішенням регламентного комітету Верховної Ради, який не підтримав винесення на розгляд парламенту питання про зняття недоторканності з депутата.

«Наголошуємо, уся доказова база, здобута детективами НАБУ у законний спосіб під процесуальним керівництвом прокурорів САП, є цілком достатньою для ухвалення рішення про зняття з парламентаря депутатської недоторканості», — наголошують антикорупційні органи.

Також НАБУ опублікувало детальну схему аналізу структури доходів і витрат сім'ї Дейдея.

Документально підтверджений сукупний дохід подружжя Дейдеїв за період з 14.09.2007 по 31.12.2016 склав 1 млн 440 тис. грн, а витрати перевищують 6 млн грн.

У декларації Дейдея йшлося, що його дружина має борг перед підприємцем Ігорем Лінчевським в сумі 3 млн 500 тис. грн.

«Натомість під час допиту як свідка пан Лінчевський не зміг дати чітких відповідей на запитання, де, коли, за яких обставин передавав позичені кошти дружині нардепа або йому самому. Попри значну суму позики бізнесмен сказав, що письмової угоди між ним та іншою стороною не було», — йдеться у заяві.

При цьому під час негласних слідчих дій виявилось, що свідчення Лінчевського неправдиві. Слідство дійшло висновку, що бізнесмен грошей дружині депутата не позичав.

«Навіть за умови, що позика відбулася, її сума все одно повністю не покриває всі витрати подружжя Дейдеїв. Легальних доходів, які б дозволили придбати квартиру (2 млн 893 тис. грн) та два автомобілі (вартість кожного перевищує 1 млн 500 тис. грн), не мав ані народний депутат, ані члени його сім’ї», — наголошують антикорупційні органи.

ГПУ заявила, що знову направить подання про притягнення до відповідальності Дейдея.

егламентного комітету парламенту, який визнав необгрунтованим подання генпрокуратури на зняття недоторканності з Дейдея.

Раніше повідомлялося, що слідство володіє фактами для оголошення підозри народному депутату Євгену Дейдею, але не передачі справи до суду.

Дейдей заявив, що хоче заслухати свідка у справі про своє незаконне збагачення.

Кредитодавець депутата Євгена Дейдея Ігор Лінчевський в приватних телефонних розмовах обговорював, як поводитися на допиті в Національному антикорупційному бюро.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile