Дональд Туск, який незабаром залишить посаду глави Європейської ради, був обраний керівником Європейської народної партії (ЄНП) — одного з найбільших пан’європейських об’єднань політичних сил у Європі.

Як повідомляє Reuters, відповідне рішення прийняли на з’їзді ЄНП в столиці Хорватії Загребі, що відбувся в середу, 20 листопада.

«Я був із вами понад 25 років. Ви знаєте мої переваги та недоліки», — сказав Туск у виступі перед делегатами ЄНП. Він був єдиним кандидатом на посаду.

Європейська народна партія об’єднує консервативні та центристські політичні сили, зокрема Християнсько-демократичний союз, який донедавна очолювала канцлерка Німеччини Ангели Меркель. За останні 20 років ЄНП мала найбільше представництво в Європейському парламенті. На останніх виборах у травні 2019 року вона посіла перше місце й здобула 179 місць із 751.

Перед об’єднанням нині стоїть проблема членства угорської партії «Фідес» прем’єра країни Віктора Орбана. Нині членство «Фідесу» в ЄНП тимчасово призупинене через антидемократичні зміни в Угорщині. На з’їзді об’єднання Туск прямо не назвав партію Орбана, але заявив, що ЄНП «не жертвуватиме своїми цінностями, як-от громадянські свободи, верховенство права та гідність публічної дяльності, на алтарі безпеки алтаря порядку».

«Той, хто не може цього прийняти, фактично ставить себе за межі нашої сім’ї», — додав політик.

Дональд Туск був главою Європейської ради — керівного органу ЄС, який складається з керівників його держав-членів — з 2014 по 2019 рік. До цього він був прем’єр-міністром Польщі з 2007 по 2014 рік — найдовше в історії країни після повалення комуністичного режиму.

2 липня наступником Туска було обрано чинного виконувача обов’язків прем’єр-міністра Бельгії Шарля Мішеля. Він заступить на посаду глави Європейської ради з 1 грудня.

Поділитись: