Європарламент опублікував попередні результати виборів, які проходили з 23 по 26 травня у 28 країнах Євросоюзу.

Найбільше місць — 179 — отримує «Європейська народна партія». На другому місці «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» — 150 місць. На третьому — рух президента Франції Еммануеля Макрона разом «Альянсом лібералів і демократів за Європу» — 107 мандатів. «Зелені» здобувають 70 місць.

Відтак правоцентристський і лівоцентристський блоки в Європарламенті втратили спільну більшість через зростання підтримки лібералів, зелених і націоналістів. Однак проєвропейські партії все одно матимуть більшість місць в Європарламенті.

Крім того, у Європарламенті відзначили рекордну за останні 20 років явку на виборах: у 27 країнах ЄС без Великої Британії вона становила близько 51 відсотка, а разом із даними Британії загальний показник становитиме від 49 до 52 відсотків.

У Великій Британії перемогу здобула партія прихильників Brexit на чолі з Найджелом Фараджем, відома своїм скептичним ставленням до Євросоюзу.

Каталонський лідер Карлос Пучдемон, за даними екзит-полів, набрав необхідну кількість голосів, аби потрапити у Європарламент. Однак, як пише Euronews, Пучдемон не може взятися за обов'язки євродепутата, оскільки перебуває у добровільному вигнанні й живе у Бельгії.Те ж саме стосується його колеги Оріола Джанкераса, який перебуває під арештом в Іспанії,

Ультраправа партія «Національне об’єднання» Марін Ле Пен, яка є прихильницею Росії і визнає анексію Криму, перемагає на виборах до Європарламенту у Франції. У Польщі лідирує правляча політсила «Право і справедливість».

,У Німеччині блок ХДС/ХСС канцлерки Ангели Меркель перемагає на виборах до Європарламенту, але з рекордно низьким результатом.

Зазначимо, що Німеччина має найбільше представництво в Європарламенті — від неї оберуть 96 депутатів.

Вибори в Європарламент розпочалися 23 травня і завершилися 26 травня. В останній день голосувала 21 країна Євросоюзу.

Поділитись: