Україна виключає можливість участі представників Росії у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Україна виключає можливість участі представників Росії у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак під час зустрічі з канадським колегою Харджитом Сейджжаном, передає прес-служба відомства.

Під час зустрічі обговорювалася тема введення миротворчої місії ООН у Донецькій та Луганській областях.

«Наш головний критерій — майбутня Миротворча місія ООН із мандатом діяльності має бути розгорнута на усій тимчасово окупованій території, принциповою вимогою є забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту та виведення з території України всіх незаконних збройних формувань та підрозділів РФ, а також встановлення Місією контролю за станом зберігання важкого озброєння», — сказав він.

Полторак уточнив, що російські представники не мають брати участь у цій місії.

«Ми виключаємо можливість участі Росії у майбутній Місії. Вірю, що Місія на Донбасі можлива й за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя», — наголосив міністр.

Раніше помічник президента Росії Владислав Сурков заявив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ: Експертка-міжнародниця: «Миротворча місія може розгорнутися впродовж півроку». 

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на Донбасі

11 листопада глава МЗС України повідомив, що Україна та США погодили розгортання миротворчої місії на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

У вересні президент Росії Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії. Порошенко запевнив, що введення миротворців ООН на Донбас не станеться за сценарієм Росії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: