У Донецькій області у зв'язку з поширенням коронавірусу введено режим надзвичайної ситуації. Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

«Відповідне рішення ухвалили на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з огляду на загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», — сказав Кириленко.

Він також зазначив, що у зв'язку з ухваленим рішенням місцевій владі в областях рекомендують:

  • призначити керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:
  • забезпечити транспортне перевезення працівників стратегічно важливих підприємств;
  • від 00:01 23 березня тимчасово заборонити роботу ринків та інших схожих місць торгівлі — «за винятком випадків, коли вони є основним або єдиними постачальниками певного переліку продуктів харчування та товарів першої необхідності (за окремим рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування)».

У Донецькій області станом на вечір 21 березня один підтверджений випадок інфікування SARS-CoV-2.

Раніше сьогодні режим надзвичайної ситуації через коронавірус вирішили оголосити в Харківській області.

20 березня уряд встановив режим надзвичайної ситуації у Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях через виявлені там випадки коронавірусної інфекції.

Надзвичайна ситуація — це порушення нормальних умов життя і діяльності людей, які викликала аварія, катастрофа, епідемія, стихійне лихо, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, зараження людей і тварин.

Надзвичайна ситуація не є надзвичайним станом і не передбачає обмеження прав і свобод людей.

Станом на вечір 21 березня в Україні офіційно підтверджені випадки інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (25), Житомирській (2), Київській (3), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (2), Львівській (1), Тернопільській (1), Харківській (1, але жінка фізично перебуває на Київщині) областях і в Києві (10 за словами міського голови Віталія Кличка, 9 за даними МОЗ). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Поділитись: