Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила, що має «вагомі підстави» вважати, що під час хімічної атаки в сирійському місті Дума минулого року було використано хлор. Про це йдеться у доповіді ОЗХЗ, оприлюдненій у п'ятницю, 1 березня, передає DW.

Під час розслідування місія ОЗХЗ відвідала місто Дума, проаналізувала проби, взяті з місця події, а також у постраждалих осіб, опитала свідків і провела токсикологічний та балістичний аналізи. Отримані в результаті дані дають «вагомі підстави говорити про застосування отруйних хімічних речовин як зброї», наголошується в доповіді.

«Цей токсичний хімікат, ймовірно, — молекулярний хлор», — зазначається в документі.

Водночас мандат місії ОЗХЗ не передбачав встановлення винних у скоєній хімічній атаці в місті Дума. В ОЗХЗ заявили, що надіслали доповідь у Раду Безпеки ООН.

Нагадаємо, 8 квітня 2018 року на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті здійснена хіматака, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб. Дума на той час контролювалося загонами сирійської опозиції.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Офіційний Дамаск ці звинувачення заперечив і запросив фахівців ОЗХЗ розслідувати всі обставини події на місці.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії. 10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума. 

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії у відповідь на хімічну атаку у Думі. Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Поділитись: