Світ

Скрипаль надсилав Путіну листа з вибаченнями — друг екс-розвідника

24 березня, 2018 13:23
Світ/Скрипаль надсилав Путіну листа з вибаченнями — друг екс-розвідника
Зберегти
Вигляд
Колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль, отруєний в Солсбері, написав листа президентові Росії Володимиру Путіну, в якому просив пробачити його і дозволити повернутися на батьківщину.

Колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль, отруєний в Солсбері, написав листа президентові Росії Володимиру Путіну, в якому просив пробачити його і дозволити повернутися на батьківщину.

Про це ВВС розповів його шкільний друг Володимир Тимошков.

За його словами, Скрипаль не вважав себе зрадником, тому що «клятву він давав своїй соціалістичній батьківщині, Радянському Союзу, а не Росії». Тимошков також розповів, що Скрипаль писав лист Путіну, в якому просив його про «повне прощення» і дозвіл повернутися до Росії, щоб побачити матір, брата та інших родичів.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков спростував цю інформацію. «Ні. Це не так», — сказав він «РИА Новости».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Лідери країн Євросоюзу вирішили відкликати посла ЄС з Росії.

20 березня вислані російські дипломати  покинули Велику Британію. Вони вирушили до Москви літаком Іл-96 з бортовим номером RA-96023. Цей лайнер фігурує і в матеріалах справи про контрабанду кокаїну з Аргентини в Росію.

Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у  країні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити.

Пов`язані новини