Дві мечеті у місті Крайстчерч, де унаслідок стрілянини 15 березня загинули 50 людей, знову відкрили свої двері для прихожан.

Мечеть Аль-Нур, де стрілок убив 40 людей, патрулюють озброєні поліцейські. Інша мечеть, Лінвуд, в якій також сталася стрілянина, також відновила роботу.

Прихожани кажуть, що попри страшні події, вони готові повернутися до мечетей. Частина з тих, хто вижив під час атаки, прийшли помолитися за загиблих.

«Це місце, де ми молимося, де ми зустрічаємося, і ми повернемося, так», — сказав один з парафіян Ашіф Шаіх, який вижив у стрілянині, але втратив двох сусідів, пише Reuters.

Аден Дірі, який втратив свого 3-річного сина під час стрілянини, повернувся в мечеть Аль-Нур. «Я дуже щасливий, Я повернувся, як тільки ми відновилися, щоб молитися», — сказав він після молитви, передає ВВС.

Також у суботу, 23 березня, близько трьох тисяч людей пройшли вулицями Крайстчерча «маршем любові» для вшанування загиблих. Багато хто йшов мовчки, деякі учасники маршу несли плакати з гаслами на кшталт: «Він хотів розділити нас, але зробив сильнішими».

«Ми відчуваємо, що ненависть іноді приносить багато темряви. Любов — це найсильніший засіб для висвітлення міста від цієї темряви», — сказала 16-річна школярка Манайя Батлер, яка допомогла організувати марш.

Нагадаємо:

  • 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.
  • Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
  • За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
  • Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.
Поділитись: