Двоє фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Абхаіров і Ескендер Абдулганієв перебувають у спецблоці СІЗО російського Ростова-на-Дону під цілодобовим відеонаглядом.

Про це повідомив адвокат Рустем Кямілєв, пише «Крим.Реалії».

«Емірусеінов вже етапований і перебуває в звичайній камері, однак, Абхаірова і Абдулганієва розмістили в спецблок, де вони перебувають під цілодобовим відеоспостереженням», – розповів адвокат.

За його словами, Емірусеінов скаржиться на зубний біль і просить передати йому необхідні ліки, а Абхаіров не зміг стояти на засіданні російського суду через біль у спині.

У лютому 2019 року в будинках кримських татар в селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Після обшуків  Федеральна служба безпеки затримала трьох кримськотатарських активістів — Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова. ФСБ заявила, що затримала трьох підозрюваних в організації та участі в осередку «Хізб ут-Тахрір».

У грудні 2019 року суд в Росії продовжив на пів року їхній арешт до 13 червня 2020 року.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: