Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник не виключає, що його заступник Гізо Углава на початку 2015 року міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник не виключає, що його заступник Гізо Углава на початку 2015 року міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості часів Януковича Едуардом Ставицьким.

Про це Ситник сказав в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

При цьому Ситник наголосив, що якщо така зустріч була, вона була до створення НАБУ та до призначення Углави.

«Я не виключаю того, що така зустріч була, але точно підтвердити має він. Тому що це було до його вступу на посаду. Я не виключаю, що ще якась зустріч була в 13-му році, 9-му році, він був адвокатом в той час і скажу відверто, що коли проводив із ним співбесіду щодо призначення на посаду першого заступника, я не питав «а з ким ти мав зустрічі під час всього свого життя»», — сказав Ситник.

Він додав, що Углава сам має відповісти на це питання, але наразі він у відпустці і вийде у понеділок, 13 серпня. Ситник також відзначив професіоналізм Углави.

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» отримали фотографію, яка свідчить про зустріч заступника директора НАБУ Гізо Углави на початку 2015 року з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким. 

Проект «Слідство.Інфо» оприлюднив розслідування, в якому йшлося що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.

Ставицького в Україні звинувачують у зловживаннях у процесі відчуження землі. Зустріч заступників генпрокурора зі Ставицьким могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

Метою зустрічі нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

«Слідство.Інфо» має у розпорядженні аудіозапис розмови заступників генпрокурора зі Ставицьким та його адвокатами.

Сам Ставицький заявив, що зустрічався з представниками ГПУ «багато разів».

У Генпрокуратурі назвали спробою дискредитації оприлюднені журналістами «Слідства.Інфо» докази таємної зустрічі прокурорів в Ізраїлі з Едуардом Ставицьким.

Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що Єнін та Стрижевська не були прокурорами у справі Ставицького до листопада 2016 року. 

24 березня 2014 року Генпрокуратура оголосила в розшук Едуарда Ставицького. Стосовно нього було розпочато кримінальне провадження за «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Слідом за ГПУ Служба безпеки України також оголосила його в розшук.

5 квітня 2016 року Ставицький був оголошений в розшук Інтерполом. Наразі Ставицький проживає в Ізраїлі під ім'ям Натан Розенберг. Україна направила Ізраїлю запит на екстрадицію Ставицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невловимий Ставицький: міністр-втікач і підозрюваний у відчуженні Межигір'я.

Поділитись: