УКРАЇНА

«Дзвоніть, кричіть, пишіть політикам»: громадські діячі Чехії закликали звільнити Сенцова

29 травня, 2018 21:18
УКРАЇНА/«Дзвоніть, кричіть, пишіть політикам»: громадські діячі Чехії закликали звільнити Сенцова
Зберегти
Вигляд
Низка чеських громадських діячів Чехії записали відеозвернення до політиків та інших країн із закликом звільнити українського політв'язня Олега Сенцова.

Низка чеських громадських діячів Чехії записали відеозвернення до політиків та інших країн із закликом звільнити українського політв'язня Олега Сенцова.

Відео оприлюднив львівський публіцист Радко Мокрик.

На захист українського режисера виступили чеські письменники, історики, вчені та педагоги.

«Наш обов’язок заступитися за несправедливо засуджених людей. Наша країна мала трагічниий досвід політичних процесів в 50-х роках та російської несправедливості. Тому я закликаю уряди всіх демократичних країн заступитись за всіх несправедливо ув’язнених в Росії, а зокрема Олега Сенцова», — заявив Марек Гілшер, лікар та педагог.

Режисер Радім Шпачек порівняв анексію Криму Росією з подіями 1968 року у Чехії.

«Для нас чехів, наріжним каменем нашої новітньої історії є 1968 рік та радянське вторгнення. Тепер історія повторюється. За схожих обставин в Криму заарештували та ув’язнили українського режисера Олега Сенцова. Зараз він голодує в російській в’язниці. Я закликаю всіх чеських політиків чинити тиск на РФ, зокрема на президента Путіна», — сказав режисер.

«Олег Сенцов голодує в російській в’язниці, щоб нагадати, що відбувається в російських тюрмах, де сидить не лише він, а й інші понад 60 незаконно засуджених громадян. Він намагається нагадати про те, що відбувається величезна несправедливість. І він правий, ми вже до цього звикли, ми не здатні протистояти тому, що коїться практично на наших кордонах», — наголосила Петра Прохазкова, чеська журналістка.

Звільнити Сенцова також закликав чеський професор-історик Мартін Путна: «Друзі, Путін отримує все, що йому заманеться: Лондон, Крим, Прага — все одно. І ось цього разу Сенцов. Але це може трапитись будь з ким, хто не буде мовчати. Тому прошу вас, дзвоніть, кричіть, пишіть політикам. Чоловік там в тюрмі помирає. Хто буде наступним».

Звільнити українського політв'язня закликали також соціологиня та колишня дисидентка Чехії Їржина Шіклова, а також Тереза Семотамова — письменниця та перекладачка ПЕН Клуб Чехії.

#FreeSentsov: Олег голодує

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини