Економіка / Гроші

Економіста та начальницю одного з управлінь Ощадбанку взяли під варту

НАБУ
Економіка/Гроші/Економіста та начальницю одного з управлінь Ощадбанку взяли під варту
Зберегти
Вигляд
Начальницю управління проектного фінансування Ощадбанку Оксану Сікорську взяли під варту з заставою в 2 мільйони гривень. Економіст цього ж управління Ощадбанку Віталій Пустовіт також під вартою. Застава — 550 тисяч гривень.

Згодом глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що суд обрав запобіжний захід загалом 5-ти фігурантам справи:

заступникові голови правління Банку у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 7 млн. грн.;

працівникові Департаменту корпоративного бізнесу Банку — тримання під вартою із альтернативою внесення застави в розмірі 1,5 млн. грн.;

керівникові ПрАТ «Креатив» — тримання під вартою з альтернативою застави в сумі 2 млн. грн.;

2 працівникам ПАТ «Креатив Груп» — тримання під вартою із внесенням застави в сумі 2 млн. та 550 тис. грн.

Нагадаємо, детективи Національного антикорупційного бюро затримали десятьох підозрюваних у заволодінні 20 мільйонами доларів державного Ощадбанку — усім повідомили про підозру.

Ідеться про:

  • колишню директорку департаменту корпоративного бізнесу держбанку (наразі — заступниця голови правління АТ «Ощадбанк»);
  • колишнього начальника управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (звільнився у 2015 році з держбанку);
  • колишню начальницю відділу управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (наразі — очільниця зазначенного управління держбанку).

 

Решта підозрюваних — колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

За даними слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами Ощадбанку підробили документи з метою отримати в держбанку кредит на суму 20 млн доларів буцімто на купівлю насіння соняшника.

Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії.

А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.

У результаті схеми з Ощадбанку фактично вивели 20 мільйонів доларів, заявили в НАБУ, що призвело до списання майнових прав та, як наслідок, до зменшення активів банку на суму 133 млн грн через здійснення витрат на формування резерву за цим кредитом.

24 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закликала ГПУ арештувати депутата Березкіна за ймовірне виведення коштів з Ощадбанку. За даними слідства, Березкін є співучасником схеми з виведення $20 млн з державного Ощадбанку.


Пов`язані новини