Федеральний суд Нью-Йорка відпустив під заставу у 500 тисяч доларів колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена, обвинуваченого в ухиленні від сплати податків, а також порушеннях, пов'язаних із фінансуванням передвиборної кампанії Дональда Трампа та шахрайстві у банківській сфері.

Федеральний суд Нью-Йорка відпустив під заставу у 500 тисяч доларів колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена. Він визнав себе винним за вісьмома пунктами звинувачення.

Про це повідомляє Associated Press.

На судовому засіданні, що закінчилося 21 серпня, Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухилянні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента. Зокрема, адвокат заявив під присягою, що заплатив двом жінкам за нерозголошення інформації, яка могла би зашкодити кандидату у президенти на виборах 2016 року. Він зізнався, що робив це за вказівкою Дональда Трампа.

За словами федерального судді, «Коен заявив на судовому засіданні, що заплатив 130 і 150 тис доларів двом жінкам з метою вплинути на вибори».

І хоч Коен конкретно не називав імені американського президента, а також цих жінок, суми виплат збігаються з тими, які отримала порноакторка Стормі Деніелс (130 тисяч доларів) та модель Playboy Карен Макдугал (150 тисяч доларів). Обидві жінки стверджують, що мали з Трампом романтичні стосунки, однак сам президент це заперечує.  

Колишній головний юрисконсульт Федеральної виборчої комісії Лоуренс Ноубл в ефірі CNN заявив, що «це вперше з часів Уотергейтського скандалу, коли президента підозрюють в особистій участі в порушеннях, пов’язаних із фінансуванням кампанії».

«Якщо ці платежі були злочином для Майкла Коена, то чому вони не були злочином для Дональда Трампа?», — написав у Twitter адвокат Коена Ленні Девіс.

Раніше повідомлялось, що Коен уклав угоду зі слідством. Суддя повідомив, що 12 грудня Коену оголосять вирок. Йому загрожує ув’язнення на термін від чотирьох до п’яти років.

 Як повідомлялося, Коен отримав виплати в розмірі щонайменше 400 тисяч доларів за допомогу в організації першої зустрічі президента України Петра Порошенка та Дональда Трампа в 2017 році.

Essential Consultants L.L.C., пов’язана з російським олігархом Віктором Вексельбергом, робила платежі адвокату Дональда Трампа Майклу Коену у 2017 році. 

Коен також зустрічався з Вексельбергом у Нью-Йорку менш ніж за два тижні до вступу Трампа на посаду президента США.

Також співробітники ФБР прийшли з обшуками до офісу особистого адвоката Трампа Майкла Коена.

Нагадаємо, адвокат Трампа Майкл Коен подав до суду на порноакторку Стеффані Кліффорд (Стормі Деніелс) через розголошення інформації про її стосунки з Дональдом Трампом.

Пізніше сама Кліффорд розповіла про погрози через розголошення її зв'язку з Трампом.

Речниця Білого дому Сара Сандерс заявляла, що президент США Дональд Трамп виграв арбітражну справу проти порноакторки Стефані Кліффорд, відомої під псевдонімом Стормі Деніелс.  

Кліффорд подала позов до Верховного суду Лос-Анджелеса, в якому заявила, що укладена нею угода про нерозголошення інформації про зв'язки з Трампом недійсна. У цьому ж позові вона повідомила про те, що зв'язок з Трампом у неї був в 2006-2007 роках. 

У 2016-му повідомлялося, що Трампа звинуватили в домаганнях вже 12 жінок.

Поділитись: