УКРАЇНА

Адвокат Трампа отримав тисячі доларів за організацію зустрічі Порошенка з президентом США — ВВС

14 червня, 2018 13:04
УКРАЇНА/Адвокат Трампа отримав тисячі доларів за організацію зустрічі Порошенка з президентом США — ВВС
Зберегти
Вигляд
Адвокат президента США Майкл Коен отримав виплати у розмірі 400 тисяч доларів за допомогу в організації зустрічі президента України Петра Порошенка та Дональда Трампа у 2017 році.

Адвокат президента США Майкл Коен отримав виплати в розмірі щонайменше 400 тисяч доларів за допомогу в організації першої зустрічі президента України Петра Порошенка та Дональда Трампа в 2017 році.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на джерела в Києві.

Оплачували зусилля Коена посередники, які були на боці Порошенка. Налагодження зв’язків із Трампом було доручено колишньому помічнику Порошенка. Той зі свого боку попросив про це українського депутата, ім’я та партія якого не називаються.

За повідомленнями знайомих із ситуацією джерел у Києві, депутат використав особисті контакти у єврейських організаціях у штаті Нью-Йорк, які і привели до адвоката Трампа Майкла Коена.

ВВС наголошує, що попри вимоги американського законодавства, Коен діяв без реєстрації у якості представника в Україні.

Ймовірніше за все, Трампу про ці виплати відомо не було.

Високопоставлений співробітник українських спецслужб в адміністрації президента України розповів ВВС про те, що сталося перед візитом Порошенка у Вашингтон.

Представники Порошенка влаштовували зустріч з Трампом через Коена, тому що лобісти українського президента та посольство України у Вашингтоні могли організувати коротку зустріч з фото. Натомість Порошенку треба було щось схоже на «переговори».

Інше джерело у Києві заявило, що загальна виплачена Коену сума склала 600 тисяч доларів. І сам адвокат, і двоє неназваних джерел з України заперечили BBC цю інформацію.

Джерело у Києві також назвало ім'я Фелікса Сатера, колишнього бізнес-партнера Дональда Трампа, який нібито допомагав Коену. Юрист Сатера також заперечив усі звинувачення.

Незабаром після повернення Петра Порошенка до Києва українське антикорупційне відомство припинило розслідування діяльності колишнього глави передвиборного штабу Трампа Пола Манафорта.

Після оприлюднення цієї інформації у Порошенка заперечили оплату за організацію зустрічі з Трампом, назвавши це «брехнею та наклепом».

А генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генеральна прокуратура не «заморожувала» розслідування справи колишнього політтехнолога екс-президента України Віктора Януковича, екс-глави передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта. 

20 червня 2017 року президент України Петро Порошенко вперше зустрівся з Трампом. Переговори проходили в Білому домі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко в Білому домі: візит, на який Трамп завітає.

Порошенко після зустрічі з Трампом заявляв, що той доручив розширити військово-технічну співпрацю з Україною

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зустріч Порошенка з Трампом: головні цитати.

Пов`язані новини