Світ / США

Екс-адвокат Трампа визнав, що платив за фальсифікаю опитувань на його користь у 2014-2015

Майкл Коен
Світ/США/Екс-адвокат Трампа визнав, що платив за фальсифікаю опитувань на його користь у 2014-2015
Зберегти
Вигляд
Екс-адвокат президента США Майкл Коен визнав у Twitter, що платив за фальсифікацію онлайн-опитувань на користь Дональда Трампа у 2014-2015 роках.

Коен зізнався після публікації статті американського видання The Wall Street Journal, яке написало, що той заплатив щонайменше 12 тисяч доларів за фальсифікацію опитувань.

У своєму дописі він зазначив, що діяв за вказівкою Трампа — «я щиро шкодую про свою сліпу відданість людині, яка цього не заслуговує».

У матеріалі газети The Wall Street Journal йдеться про те, що Коен у 2014 році заплатив за фальсифікацію опитування щодо бізнес-лідерів, а в 2015 щодо кандидатів у президенти від Республіканської партії. Утім у жодному з випадків Трамп не став лідером грмомадської думки, зазначило видання.

12 грудня 2018 року колишнього адвоката американського президента Дональда Трампа Майкла Коена засудили до трьох років в`язниці.

Коен є першим членом внутрішнього кола Трампа, якого засудили до тюремного ув'язнення у справі щодо втручання Росії у американські вибори 2016 року.

8 грудня прокуратура Нью-Йорка звернулася до суду з проханням засудити колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена «до значного терміну ув’язнення та штрафу у сотні тисяч доларів» у справі щодо виплат порноакторці за мовчанку в інтересах Дональда Трампа та ухиляння від сплати податків.

У поданні гепрокурора Мюллера ішлося про те, що Коен мав зв'язки з росіянином, який пропонував організувати зустріч Трампа з Путіним у 2015 році. Також відомо що переговори Трампа про можливу угоду щодо будівництва хмарочоса у Москві, яка могла б скласти «сотні мільйонів доларів», проходили «на тлі постійних зусиль російського уряду для втручання в вибори в США».

Нагадаємо, 29 листопада Майкл Коен визнав себе винним у тому, що свідомо дав Конгресу неправдиві свідчення про плани будівництва хмарочоса Trump Tower у Москві. 

Дональд Трамп відреагував на свідчення свого колишнього адвоката, заявивши, що той «слабка людина» і бреше, щоби пом’якшити своє покарання. Потім Трамп закликав ув'язнити Коена.

Раніше Майкл Коен уклав угоду зі слідством, визнавши себе винними за вісьмома пунктами звинувачення. Відтак, федеральний суд Нью-Йорка відпустив Коена під заставу у 500 тисяч доларів.

Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухилянні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента.

Зокрема, адвокат заявив під присягою, що заплатив двом жінкам за нерозголошення інформації, яка могла би зашкодити кандидату у президенти на виборах 2016 року. Він зізнався, що робив це за вказівкою Дональда Трампа.

Пов`язані новини