Колишній адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен визнав себе винним у тому, що свідомо дав Конгресу неправдиві свідчення про плани будівництва хмарочоса Trump Tower у Москві. Президент США відреагував, назвавши Коена «слабкою людиною».

Перед федеральним судом у Нью-Йорку 29 листопада Коен зізнався, що брехав у 2017 році слідчим комітетам Конгресу, які розглядали можливі зв’язки між Трампом та Росією. Адвокат розповів, що зустрічі, на яких обговорювалися плани побудувати хмарочос Trump Tower у столиці РФ, відбувалися аж до червня 2016 року. Раніше Коен заявляв, що вони припинилися у січні.

Крім цього, під час цих переговорів адвокат одного разу контактував з речником президента РФ Володимира Путіна.

Свою брехню Коен пояснив намаганням зберегти вірність Трампу та його «політичному меседжу».

Дональд Трамп відреагував на свідчення свого колишнього адвоката, заявивши, що той «слабка людина» і бреше, щоби пом’якшити своє покарання.

Нагадаємо, спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в американські вибори, звинуватив екс-голову передвиборного штабу Дональда Трампа - Пола Манафорта, якого судять за звинуваченням у низці економічних злочинів, у порушенні угоди про визнання провини. За словами прокурора, Манафорт неодноразово брехав федеральним слідчим у рамках слідства.

Трамп, в свою чергу, заявив, що не виключає можливості помилування колишнього керівника свого виборчого штабу Пола Манафорта.

У серпні спецпрокурор Мюллер рекомендував ув'язнити екс-радника Трампа Джорджа Пападопулоса за неправдиві свідчення.

14 вересня стало відомо, що екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером. Також він погодився визнати провину за 2 пунктами звинувачень.

9 вересня стало відомо, що адвокати Манафорта обговорили з прокурорами умови угоди зі слідством, щоб уникнути другого етапу суду, який має відбутися у вересні у Вашингтоні.

Нагадаємо, другий суд над Манафортом мав розпочатись 17 вересня і мав стосуватись його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

На наступному судовому процесі щодо Манафорта планувалось, що прокурори представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18. 10 пунктів залишились невизначеними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

/Лев Кротаєвський

Поділитись: