Колишній адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен мав зв'язки з російськими агентами. Про це 7 грудня у суді заявив спецпрокурор США Роберт Мюллер у суді, який займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року.

Так, за слова спецпрокурора, у листопаді 2015 року Коен спілкувався з громадянином Росії, який представлявся Коену представником уряду Росії та пропонував йому політичну співпрацю на урядовому рівні після виборів. Цей же чоловік неодноразово пропонував Коену організувати зустріч «індивідуума 1» (під таким ім’ям у розслідуванні фігурує Дональд Трамп) з президентом Росії Володимиром Путіним. Росіянин стверджував, що це зустріч могла б справили «феноменальний ефект» не тільки на політику, але і на бізнес. Швидше всього йшлося, про невдалу спробу Трампа побудувати хмарочос з елітними квартирами в Москві, так званий «Московський проект».

Зазначається, що Коен відкинув пропозицію про зустріч Трампа з Путіним, однак росіянин і надалі надокучав Коену щодо «Московського проекту» до червня 2016 року, коли Трамп уже став кандидатом в президенти. Раніше Коен стверджував, що проект «поховали» у січні 2016 року.

Спецпрокурор відзначив, що Коен надав значну підтримку слідству та важливі свідчення щодо власних контактів з громадянами Росії й інших важливих пов’язаних із Росією питань, які мають суттєве значення для сідства щодо втручання Росії у вибори США у 2016-му році. Крім того він надав корисну інформацію щодо його контактів з особами, пов’язаними з Білим домом протягом 2017-2018 років.

Раніше Трамп закликав ув'язнити Коена.

Нагадаємо, 29 листопада Майкл Коен визнав себе винним у тому, що свідомо дав Конгресу неправдиві свідчення про плани будівництва хмарочоса Trump Tower у Москві. 

Дональд Трамп відреагував на свідчення свого колишнього адвоката, заявивши, що той «слабка людина» і бреше, щоби пом’якшити своє покарання.

Раніше Майкл Коен уклав угоду зі слідством, визнавши себе винними за вісьмома пунктами звинувачення. Відтак, федеральний суд Нью-Йорка відпустив Коена під заставу у 500 тисяч доларів.

Коен зізнався у банківському шахрайстві, ухилянні від податків, а також порушеннях, пов’язаних із фінансуванням передвиборчої кампанії президента.

Зокрема, адвокат заявив під присягою, що заплатив двом жінкам за нерозголошення інформації, яка могла би зашкодити кандидату у президенти на виборах 2016 року. Він зізнався, що робив це за вказівкою Дональда Трампа.

Хоча Коен конкретно не називав імені американського президента, а також жінок, яким платив — суми виплат збігаються з тими, які отримала порноакторка Стормі Деніелс ($130 тисяч) та модель Playboy Карен Макдугал ($150 тисяч). Обидві жінки стверджують, що мали з Трампом романтичні стосунки, однак сам президент це заперечує. 

Як повідомлялося, Коен отримав виплати в розмірі щонайменше 400 тисяч доларів за допомогу в організації першої зустрічі президента України Петра Порошенка та Дональда Трампа в 2017 році.

Essential Consultants L.L.C., пов’язана з російським олігархом Віктором Вексельбергом, робила платежі адвокату Дональда Трампа Майклу Коену у 2017 році. 

Коен також зустрічався з Вексельбергом у Нью-Йорку менш ніж за два тижні до вступу Трампа на посаду президента США.

Також співробітники ФБР прийшли з обшуками до офісу особистого адвоката Трампа Майкла Коена.

Раніше повідомлялось, адвокат Майкл Коен подав до суду на порноакторкуСтеффані Кліффорд (Стормі Деніелс) через розголошення інформації про її стосунки з Дональдом Трампом.

Пізніше сама Кліффорд розповіла про погрози через розголошення її зв'язку з Трампом.

Поділитись: