Обман по-американськи: хмарочос Трампа у Москві, Манафорт бреше слідству та нові деталі російського розслідування

Спецпрокурор Роберт Мюллер разом із федеральними прокурорами США надали суду інформацію щодо неправдивих свідчень екс-радника Януковича і колишнього очільника штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, а також — екс-адвоката американського президента Майкла Коена. Виявилося, що Манафорт продовжував контактувати з адміністрацією Трампа вже коли проти нього велося слідство, а президент США міг скеровувати афери за участі свого адвоката.
Розслідування Мюллера щодо втручання Росії в американські президентські вибори 2016-го триває понад рік — і за цей час йому вдалося висунути звинувачення щодо десятків федеральних злочинів. За цей час у брехні зізналися колишній радник президента з нацбезпеки Майкл Флінн, бізнес-партнер Манафорта Рік Гейтс, екс-радник штабу Трампа Джордж Попадопулос, голландський юрист Алекс ван дер Зваан (він уже відбув свій термін і депортований у Нідерланди). Головна мета розслідування — виявити, чи були якісь зв’язки між передвиборчим штабом Трампа у 2016 та російським урядом. І що далі заходить Мюллер, то більше деталей вказують на Москву.
Що нового є у документі прокурорів, та чи це доводить втручання Росії у вибори — читайте у матеріалі.
Манафорт: співпраця з Килимником, контакти з адміністрацією Трампа та гроші
У вересні цього року Пол Манафорт, котрий очолював передвиборчий штаб Трампа в 2016-му визнав свою провину і погодився співпрацювати зі слідством, аби пом’якшити своє покарання. Однак, цю можливість може втратити, оскільки стало відомо, що він не був чесним вже під час розслідування.
За інформацією прокурорів, Манафорт брехав про контакти з адміністрацією Трампа, співпрацю з Костянтином Килимником, якого називають його правою рукою у Києві та отримання 125 тисяч доларів.
Йдеться про те, що Манафорт зустрічався з Килимником навіть після завершення роботи американського політтехнолога в Україні. Килимник був посередником у переговорах між Манафортом та людьми Януковича. Тоді як ФБР зазначає, що Килимник має зв’язки з російською розвідкою. Сам він в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що має подвійне російсько-українське громадянство. В електронній переписці Манафорт з Килимником обговорювали, як отримати вигоду від на той час ключової посади американського політтехнолога у штабі Трампа. А згодом, за інформацією прокурорів, Килимник приїздив у США для зустрічі.
Крім того, американські прокурори встановили, що Манафорт збрехав про те, що не мав «прямих чи непрямих зв‘язків» з представниками команди Трампа, коли ті вже працювали в уряді. За інформацією сторони обвинувачення, така комунікація відбувалася у лютому 2018-го, коли політтехнолог вже був під слідством. З ким саме та про що спілкувався Манафорт, прокурори не уточнили.
Манафорт також дав «суперечливі свідчення» щодо джерела отримання 125 тисяч доларів на рахунок його компанії у 2017 році.

Коен: зустріч із Путіним, плата за мовчання та готель у Москві
Уперше федеральні прокурори визнали, що Коен заплатив двом жінкам за замовчування стосунків із Трампом перед його обранням президентом та за його ж вказівкою. Коен зізнався у цьому ще в серпні цього року. Ймовірно йдеться про порноакторку Стефані Кліффорд (відому під сценічним ім’ям Стормі Деніелз) та зірку Playboy Каррен Макдугал, котрі публічно стверджують, що мали з Трампом сексуальні зв’язки.
Офіс Мюллера також стверджує, що Коен збрехав щодо угоди про будівництво у Росії хмарочосу Trump Tower, а сам президент знав про можливу оборутку, яка би принесла «сотні мільйонів доларів». Екс-адвокат американського президента визнав брехню наприкінці листопада. Він розповів, що зустрічі, на яких обговорювалися плани побудувати хмарочос Trump Tower у Москві, тривали аж до червня 2016 року (під час передвиборчої кампанії). Тоді як раніше Коен заявляв, що вони припинилися у січні 2016-го – до того, як Дональд Трамп став офіційним кандидатом у президенти. Нині Мюллер стверджує, що переговори про нерухомість Трампа в Москві відбувалися «на тлі постійних зусиль російського уряду для втручання у вибори в США».
В оприлюдненому документі цей абзац, як і багато інших, приховано від громадськості.
Документ спецпрокурора також засвідчує той факт, що Коенмав зв'язки з росіянином, який пропонував організувати зустріч Трампа з Путіним у 2015 році.
Загалом федеральні прокурори вказали, що за останні кілька років Коен вчинив чотири злочини, за які йому загрожує чотири роки і ще шість місяців за обвинуваченнями Мюллера, – пише The New York Times. Судове засідання, на якому Коену ухвалять вирок, заплановане на 12 грудня.

Трамп: охота на відьом, вибіркове правосуддя і Вільям Барр
Після оприлюднення даних Мюллером Трамп влаштував справжній «Твіттер-шторм», у якому традиційно звинуватив спецпрокурора в тому, що його розслідування політично вмотивовані – стосуються винятково республіканців та ігнорують представників демократичної партії, особливо Гілларі Клінтон. Глава Білого дому вкотре назвав російське розслідування «полюванням на відьом» і пообіцяв зробити свій звіт: «Ми також зробимо великий Контр-звіт на противагу звіту Мюллера. Не можна дозволити, щоб таке трапилося з наступним президентом США!»
Того ж дня Трамп висунув кандидатуру Вільяма Барра на посаду генерального прокурора країни, що займатиметься наглядом за розслідуванням Мюллера. Барр працював у ЦРУ і вже посідав крісло генпрокурора в адміністрації Джорджа Буша-старшого. Він неодноразово критикував команду Мюллера через те, що її члени підтримували демократів, та пропонував розпочати розслідування щодо уранової угоди Гілларі Клінтон з Росією, коли та була Держсекретаркою.
Речниця Білого Дому Сара Сандерс зауважила: «Документ у справі Коена не говорить нічого нового, що досі не було відомо. Коен постійно брехав, і як вказали прокурори суду, Коен аж ніякий не герой»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Редакторка: Наталка Гуменюк
- Поділитися: