Колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, підозрюваний у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану, розповів, що веде власне розслідування розстрілів часів Євромайдану.

Колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, підозрюваний у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану, розповів, що веде власне розслідування розстрілів часів Євромайдану.

Про це він заявив під час прес-конференції щодо справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича у Москві.

«Я веду власне розслідування цих подій, я зумів вивезти секретні папки, що свідчать про злочини режиму та отримати корисні свідчення, будучи вже в Росії», — зазначив він. 

Захарченко заявив, що не збирається давати свідчень у справі держзради Януковича, бо не визнає український суд.

«Я був прихильником застосування усіх сил держави, але я підпорядковувався президенту, його позиція була незмінна — не допустити кропролиття», — прокоментував Захарченко події початку Євромайдану.

«Я знав, що радикали не будуть виконувати домовленості — це мирні домовленості — підписані при міжнародних дипломатах. Коли їх підписали, я запропонував беркутом вивезти владу в Донецьк, але президент це відмінив, не ставлячи мене до відома», — додав він.

Громадське слідкувало наживо за прес-конференцією соратників Януковича.

Раніше адвокати Януковича звернулися до поліції після призначення судом дебатів.

Нагадаємо, суд у справі про держзраду Януковича 19 квітня оголосив про завершення стадії судового слідства та перехід до стадії судових дебатів.

Адвокати екс-президента Януковича у залі суду висловили протест і покинули засідання. «Це рішення незаконне, що не допитані всі свідки. Це рішення прийнято під політичним тиском. У нас не допитані більше 10 свідків захисту», — заявив адвокат Віталій Сердюк.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

 

Поділитись: