Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію в народні депутати України до партії «Блок Петра Порошенка» колишньому позаштатному раднику екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна Михайлу Бейліну.

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію в народні депутати України до партії «Блок Петра Порошенка» колишньому позаштатному раднику екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна Михайлу Бейліну.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Зазначається, що на засіданні ЦВК розглянули заяву Бейліна про відмову від балотування, і таким чином виключила його з виборчого списку.

Як додає «Українська правда», оскільки в березні 2016 року партія БПП своїм рішенням виключила з виборчого списку кандидатів Олексія Маловацького (№84) і Тетяну Малашенкову (№85), наступним претендентом на проходження в парламент від БПП буде народний депутат 7 скликання від партії «Удар» Володимир Куренной.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновлення складу ЦВК.

У партії «Блок Петра Порошенка» заявили, що питання оновлення складу ЦВК переноситься на осінь.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив Громадському, що компромісним варіантом оновлення органу може бути ситуація, коли президент Петро Порошенко відкличе двох кандидатів до складу ЦВК.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile