Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що компромісним варіантом оновлення органу може бути ситуація, коли президент Петро Порошенко відкличе двох кандидатів до складу ЦВК.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що компромісним варіантом оновлення органу може бути ситуація, коли президент Петро Порошенко відкличе двох кандидатів до складу ЦВК.

Про це Магера повідомив в ефірі програми «Нині вже» в ефірі Громадському.

На питання, який варіант компромісу може бути щодо оновлення складу ЦВК:

«Зараз там важко знайти того, хто непричетний до ситуації із складом ЦВК. На мою думку, безскромно вийти із ситуації, не міняючи подання відносно тих осіб, які вже є, це якщо фракції «Блоку Петра Порошенка» відкличе із шести своїх кандидатур дві особи і натомість президент внесе подання відносно кандидатури від «Опозиційного блоку».

«Тобто, в такому разі, на усі 13 вакансій буде 13 кандидатур і усі ці кандидатури будуть представниками усіх без винятку парламентських фракцій і депутатських груп. Це є спосіб вийти із того зачарованого кола, яке на сьогодні є», — додав він.

Раніше у БПП заявили, що питання оновлення складу ЦВК переноситься на осінь.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновленняскладу ЦВК.

Зазначимо, наступне засідання Верховної Ради відбудеться 13 липня, у п'ятницю. З наступного тижня депутати парламенту йдуть на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile