Заступник глави фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Березенко заявив, що Верховна Рада України зможе розглянути питання оновлення складу Центральної виборчої комісії тільки восени.

Заступник глави фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Березенко заявив, що Верховна Рада України зможе розглянути питання оновлення складу Центральної виборчої комісії тільки восени.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Березенко зазначив, що БПП був послідовний у цьому питанні та жалкує, що Рада так і не змогла винести на голосування оновлення складу ЦВК.

«Очевидно, що раніше вересня це (оновлення складу ЦВК — ред.) розглядатися не буде. Це має великий ризик того, що ми зайдемо в процедуру початку виборчого процесу президентського зі старим ЦВК, що може поставити питання довіри до результатів виборів під серйозний сумнів», — наголосив він.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновлення складу ЦВК.

Зазначимо, наступне засідання Верховної Ради відбудеться 13 липня, у п'ятницю. З наступного тижня депутати парламенту йдуть на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Поділитись: