Генпрокуратура України повідомила колишній першій заступниці глави Державної міграційної служби Діні Пімаховій про підозру в отриманні хабара.

Генпрокуратура України повідомила колишній першій заступниці глави Державної міграційної служби Діні Пімаховій про підозру в отриманні хабара.

Про це повідомляє Генпрокуратура у Facebook.

Пімахову підозрюють в отриманні хабара за сприяння в оформленні документів для отримання українського паспорту громадянином Росії.

Досудове розслідування у цій справі проводить Генпрокуратура за оперативного супроводження Служби безпеки.

Пімаховій повідомили про підозру 24 травня, за ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди особою, яка займає особливо відповідальне становище) КК України.

Як повідомлялося, Пімахову звільнили з міграційної служби за власним бажанням.

29 листопада 2017-го у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара Діні Пімаховій. Чиновниця заперечувала вимагання хабара в агента НАБУ.  

За версією НАБУ, Пімахова на посаді першого заступника голови ДМС, діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими особами, розробила злочинну схему, яка полягає в отриманні за винагороди іноземцями й особами без громадянства посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні, а також незаконну видачу їм паспортів громадян України й паспортів для виїзду за кордон.

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби України».

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової. 

Пізніше НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям.

/Павло Калашник

Поділитись: