Ексдепутата Логвинського оголосили в розшук: його підозрюють у заволодінні 54 млн грн із держбюджету

Національне антикорупційне бюро розшукує колишнього депутата від «Народного фронту» Георгія Логвинського. Його підозрюють у заволодінні та легалізації 54 мільйонів гривень із державного бюджету.

Оголошення про розшук опублікували на сайті НАБУ.

Логвинського підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Він став сьомим підозрюваним у межах так званої справи «Золотого Мандарина», зазначають у НАБУ.

За версією слідства, упродовж 2013-2016 років він розробив та реалізував схему заволодіння коштами державного бюджету, ввівши в оману Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ).

Правоохоронці пояснюють, що схема спиралася на спірні правовідносини між підконтрольним іншим співучасникам злочину підприємством з ознаками фіктивності «Золотой Мандарин Ойл» та «Київенерго».

Так, за даними НАБУ, у вересні 2013 року представник «Золотого Мандарина» за вказівкою підозрюваного надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з держбюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої «Київенерго» заборгованості за рішенням суду, яке начебто з 2009 року не виконувалось органами виконавчої служби.

А втім, детективи з’ясували, що на момент звернення до ЄСПЛ «Золотой Мандарин Ойл» уже був обвинуваченим у шахрайстві з фінансовими ресурсами, а все майно та рахунки підприємства — арештовані для виплати боргів перед державним «Родовід Банком» на понад 70 млн грн.

Крім того, підозрювані приховали від суду той факт, що підприємство напередодні звернення до ЄСПЛ відступило права вимоги до «Київенерго» на користь іншого підприємства та отримало за це 54,18 млн грн.

Надалі, як вважає слідство, колишній депутат домовився з керівництвом Міністерства юстиції України. Як результат, урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору та фактично визнав вину держави за невиконання рішення суду.

На підставі цієї декларації на користь підконтрольного Логвинському та його поплічникам підприємства було повторно перераховано 54,179 млн грн, але цього разу з державного бюджету, наголошують у НАБУ.

НАБУ розпочало розслідування у червні 2017 року, а в січні 2020-го повідомило про підозру шістьом учасникам схеми. Логвинський отримав підозру в червні 2023-го.