Ексголова правління «ПриватБанку» Дубілет має громадянство Ізраїлю. В Україні його оголосили в розшук

Колишній голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет має громадянство Ізраїлю, де він проживає з 2017 року. В Україні ж його оголосили у розшук.

Про це повідомив адвокат Олександра Дубілета під час судового засідання з обрання йому запобіжного заходу.

Адвокат повідомив, що його підзахисний надіслав електронний лист до Вищого антикорупційного суду, у якому вказав своє місце перебування.

«Повідомив також про те, що протягом тривалого часу, а саме з 2017 року, проживає на території держави Ізраїлю. Це підтверджується документами, які ми вже надали. Повідомив про те, що є громадянином Ізраїлю, тобто на законних підставах проживає в цій країні», — зазначив адвокат.

За словами захисника, Дубілет не переховується від слідства та хоче брати участь у судових засіданнях. Водночас через обмеження в Ізраїлі він не може приїхати в Україну.

Видання LB.ua раніше опублікувало заяву Дубілета, в якій він також зазначав, що чотири роки проживає в Ізраїлі (однак не згадував про громадянство) та не переховується від слідства.

Справа «Привату»

За даними слідчих, трьом підозрюваним експосадовцям «ПриватБанку» вдалося вивести з нього до націоналізації 8,2 мільярда гривень. Зокрема йдеться про колишнього голову правління «ПриватБанку» Олександра Дубілета, його колишнього першого заступника Володимира Яценка та екскерівника департаменту міжбанківських операцій банку.

Водночас боржником визначили пов’язану з «ПриватБанком» фірму Claresholm Marketing LTD.

У НАБУ уточнюють, що ця схема є другим епізодом злочинної діяльності топменеджменту «ПриватБанку», яку викрили детективи. Перший стосується виведення майже 140 млн грн через підконтрольну колишнім бенефіціарам фінустанови страхову компанію. У цій справі трьом експосадовцям раніше вже повідомили про підозру.

Що сталося з «ПриватБанком»

У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла приблизно 10 років.

Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку, уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу буде розглядатися в березні 2022 року.