Екслідер боснійських сербів Ратко Младич остаточно залишиться за ґратами. Його засудили за геноцид у Сребрениці 1995-го

Колишній командувач боснійських сербів, 78—річний Ратко Младич остаточно програв оскарження свого вироку щодо причетності до геноциду боснійських мусульман у Сребрениці в 1995 році. У 2017—му його засудили до довічного ув’язнення — тепер цей вирок остаточний.
Про це повідомляє боснійський телеканал N1.
Апеляційна палата Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів у складі п'яти суддів відкинула всі аргументи захисту Младича — нібито відсутність достатніх доказів його злочинів, той факт, що суд розташований далеко від Сребрениці, і стан його здоров’я.
Так, Младича визнано винним у низці злочинів: убивство, порушення правил і звичаїв війни, примусові депортації, негуманне переміщення населення, тероризм тощо. Вирок остаточний і оскарженню не підлягає.
Вирок у справі Младича суд у Гаазі виніс у листопаді 2017 року. Він тоді визнав його винним у геноциді в Сребрениці 1995 року та воєнних злочинах, але виправдав у справі геноциду проти босняків і боснійських хорватів у 1992 році.
Разом із Младичем основну відповідальність за різанину в Сребрениці несе колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич. У 2016 році він був засуджений в Гаазі до 40 років позбавлення волі за схожим звинуваченням, а у 2019-му вирок переглянули і змінили на довічне ув'язнення.
Протягом 1990-х років Соціалістичну Федеративну Республіку Югославія охопила громадянська війна, яка призвела до утворення шести незалежних держав — Сербії, Чорногорії, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Македонії та Словенії.
Найкривавішою сторінкою цих подій вважається війна в Боснії 1992-1995 років, яка мала етнічне та релігійне підґрунтя. Вона велася між боснійськими сербами, якими керували Младич і Караджич, і босняками-мусульманами та хорватами.
Останніх боснійські серби примусово виселяли з території або й убивали — жертвами таких депортацій стали понад мільйон людей. Найкривавішим епізодом вважаються події липня 1995 року в Сребрениці.
Тоді було вбито не менше ніж сім тисяч мусульманських чоловіків та хлопців — і сталося це в місті, яке перебувало під захистом ООН. Загалом жертвами війни в Боснії стали щонайменше 100 тисяч людей.
Після завершення війни в 1995 році Младич переховувався в Сербії разом із сім'єю. Але у 2011 році країна видала його Гаазі.
- Поділитися: