Джерелом коштів на державні програми з протидії поширенню коронавірусу могли б стати борги ексвласників збанкрутілих та націоналізованих банків.

Про це повідомив колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«Гроші на підтримку людей та бізнесу можна було б взяти у колишніх власників збанкрутілих банків. Вони винні десятки мільярдів гривень. Тільки в ПриватБанку оцінка суми виведених грошей сягає більше 5 млрд доларів. А є десятки інших банків», — заявив Милованов.

За його словами, стягнути ці кошти наразі можна було б за допомогою системної роботи правоохоронних органів та судової системи, а також роботи влади із самими ексвласниками збанкрутілих банків.

Наразі ж доля націоналізованого ПриватБанку вирішується у Верховному суді України, який переніс на невизначений термін розгляд ключової справи щодо націоналізації.

Разом з цим, вирішити питання націоналізованих та збанкрутілих банків має законопроєкт 2571, фінальний текст якого погодив Міжнародний валютний фонд.

Для того, аби протидіяти коронавірусу уряд має намір знизити державні видатки на всі програми, крім медицини, на 50 мільярдів гривень.

Поділитись: