Тбіліський міський суд на закритому засіданні обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишнього міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі у справі про заворушення на мітингах 20 — 21 червня.

Про це повідомляє Грузія.Online.

Сторона захисту клопотала в суді про звільнення колишнього міністра під заставу в розмірі 10 тисяч ларі (близько 87 тисяч гривень). Суд прохання не задовольнив, пославшись на те, що Окруашвілі зможе в такому разі вплинути на хід справи, знищити докази і, можливо, сховатися від слідства.

27 липня Іраклію Окруашвілі пред'явлено звинувачення в організації, керівництві та участі у групових насильницьких діях (ч. 1 і 2 статті 225 КК Грузії) під час червневих заворушень у Тбілісі. Місяцем раніше, звинувачення у справі про заворушення на мітингах було також пред'явлено депутату парламенту Нікі Мелії. Суд відпустив парламентарія під заставу в 30 тисяч ларі.

Раніше прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе заявив, що затриманий екс-міністр оборони Окруашвілі був одним з організаторів і учасників штурму парламенту 20 червня, і це зафіксували телекамери.

«Перед законом усі рівні, це принцип, на якому засноване демократичне суспільство, і від цього принципу ми не відійдемо», — сказав прем'єр.

У МВС Грузії тоді підтвердили журналістам факт затримання Окруашвілі в зв'язку з причетністю до справи про штурм парламенту і спробі державного перевороту. У МВС зазначили, що у зв'язку з цією справою затримано 17 людей.

У 2004-2006 роках Іраклій Окруашвілі займав пости генерального прокурора і голови МВС Грузії і вважався другим за впливом політиком у країні після президента Саакашвілі. Після конфлікту з Саакашвілі він покинув Грузію, отримавши політичний притулок у Франції. Колишній міністр повернувся до країни у 2014 році, після приходу до влади партії «Грузинська мрія».

Нагадаємо, 20 червня у Тбілісі почалася масова акція протесту через візит у країну російських депутатів із Міжпарламентської асамблеї православ'я. У наступні дні акції продовжилися. За офіційною інформацією, в мітингах постраждали до 240 людей. У результаті акцій протесту демонстранти домоглися відставки спікера грузинського парламенту Іраклія Кобахідзе, а також проведення найближчих парламентських виборів за пропорційною системою і з нульовим бар'єром.

Поділитись: