Колишній міський голова Ірпеня, який за даними «Чесно» витратив на рекламу на загальнонаціональних ЗМІ понад 6,5 мільйона гривень, програв кандидату-мажоритарнику від партії «Слуга народу» Олександру Горобцю.

Так, за даними підрахунків 98,14% протоколів на 95-му окрузі, Карплюк відстає від переможця на більш ніж 8% (або понад 7 тисяч голосів).

За даними «Чесно», Карплюк був одним з декількох кандидатів-мажоритарників, які протягом передвиборчої кампанії замовляли рекламу на загальнонаціональних телеканалах, зокрема на «1+1» та «Інтері». За підрахунками журналістів, протягом декількох тижнів передвиборчої кампанії Карплюк витратив 6,5 мільйонів гривень на телерекламу (при дозволеному ліміті витрат мажоритарників на всю рекламну кампанію у 16 мільйонів гривень).

Окрім реклами на телебаченні, колишній міськголова Ірпеня замовляв зовнішню рекламу та надрукував 100-сторінковий глянцевий агітаційний журнал тиражем у 50 тисяч примірників.

Також журналісти зафіксували порушення кандидатом виборчого законодавства, зокрема його рекламу транслювали під час спортивних подій на стадіоні, а також розміщували у медичних установах та комунальних закладах міста, що вважається застосуванням адміністративного ресурсу.

Зазначимо, що проти переможця на цьому окрузі ймовірно «працював» технічний кандидат однофамілець — Дмитро Горобець. Він «відібрав» значну частину голосів у Олександра Горобця — технічний кандидат посідає 4-те місце з 5 269 голосів, або з 5,92%. Для порівняння, Олександр Горобець набирає 26 599 голосів, або 29,93%. У Карплюка 19 121 голосів, або 21,51%.

Раніше проти Володимира Карплюка прокуратура порушила 2 кримінальних провадження, одне з яких за статтею про створення злочинного угрупування. Карплюк був міським головою Ірпеня до середини 2018 року.

Напередодні повідомлялось, що на одному з округів на Закарпатті не могли підрахувати голосів через отруєння салатом олів’є.

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За результатами обробки понад 99% протоколів, «Слуга народу» лідирує, на другому місці «Опозиційна платформа — За життя», а «Батьківщина» обігнала партію Порошенка. Також проходить в нову Раду «Голос» Святослава Вакарчука.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: