Одна з двох виборчих дільниць на найменшому в Україні окрузі №51 у Зайцевому, Донецька область, 21 липня 2019 року
Фото:

Олена Зашко/Громадське

Центральна виборча комісія вже майже завершила рахувати голоси на позачергових парламентських виборах. Станом на 17 годину було опрацьовано майже 97 відсотків протоколів. У більшості мажоритарних округів перемагають кандидати від президентської партії «Слуга народу». Однак в деяких округах голоси й досі рахують, а подекуди — відправку протоколів навмисно затримують. Громадське розповідає про найцікавіші проблемні округи.

135 округ. Кінець епохи Ківалова

Тут балотується Сергій Ківалов, колишній голова ЦВК (у 2004 році). Проти нього — підприємець Олексій Леонов від «Слуги народу». На цьому окрузі через технічну перерву ніяк не можуть закінчити рахувати голоси. Позначка опрацьованих протоколів зупинилась на 96,96. Як повідомив сам кандидат Леонов, поновити підрахунок не могли, бо кількох членів комісії не було на своїх місцях. Та все ж Сергій Ківалов вже привітав молодого опонента з перемогою. Відрив між кандидатами — 12 відсотків. Роботу комісії вдалося поновити лише о другій годині 23 липня.

Однак і раніше як в окружній комісії, так і на дільницях в окрузі виникали проблеми. На одну з них не хотіли пускати журналістів Громадського, що є порушенням виборчого законодавства. Леонов стверджує, що члени комісії за законом не мали права оголошувати перерву. За його ж інформацією, вони не спали впродовж 48 годин.

105 округ. Протистояння двох опозицій

Брат Віктора Медведчука Сергій, який балотувався від «Опозиційної платформи — За життя», програв на окрузі у Щасті і до парламенту не потрапить. На окрузі лише 6 дільниць, однак голоси не могли порахувати 2 дні. Врешті Медведчук поступився суперниці Вікторії Гриб від “Опозиційного блоку” на 369 голосів. За повідомленням Громадянської мережі «ОПОРА», комісія навмисно затягувала прийом протоколів. У день голосування представники «Опозиційної платформи» найбільше порушень фіксували у Донецькій області, зокрема з боку їхніх вчорашніх соратників, але сьогоднішніх суперників — “Опозиційного блоку”.

94 округ. Дубінський проти Кононенка

Проблеми виникли і на окрузі у Київській області, де лідирує Олександр Дубінський від «Слуги народу». Його суперник — депутат 8-го скликання від БПП Ігор Кононенко. Станом на 17 годину 23 липня на окрузі ще мають доопрацювати 10 відсотків протоколів. Транспортування письмових протоколів до Києва блокувалось. 22 липня голова ЦВК звернулась до Міністерства внутрішніх справ по допомогу у доставці протоколів. Врешті ухвалили рішення, що супроводжувати виборчу документацію до Києва будуть спецпризначенці поліції.

51 округ. Найменший, та все ж драматичний

На найменшому окрузі в Україні, що у Зайцевому Донецької області, лише 2 дільниці. Однак підрахунок голосів там теж затягувався. На 51-ому окрузі балотувалась нардепка Надія Савченко. Вона отримала лише 8 голосів. Врешті переміг Олександр Ковальов. В 2014 році він допомагав втекти беркутівцям, які протистояли активістам Майдану. Генпрокуратура підозрювала його в тому, що він сховав зброю розформованого підрозділу. Для перемоги Ковальову вистачило 220 голосів. Голова «ОПОРИ» Ольга Айвазовська вважає, що роботу окружна комісія затягувала навмисно — з політично вмотивованих причин.

207 округ. Повернення одіозного самовисуванця

За результатами опрацювання 90 відсотків протоколів, на окрузі на Чернігівщині перемагає самовисуванець Ігор Рибаков, який голосував за диктаторські закони 16 січня. Від найближчого переслідувача Максима Зуєва від «Слуги народу» він відстає на 417 голосів. Однак і тут прийом протоколів затягувала окружна комісія. Про це повідомляли у чернігівському штабі президентської партії.

64 округ. Спецпризначенці і вертольоти

Справжній екшн з вертольотами і спецпризом розгорнувся на Житомирщині. Там депутати Сергій Пашинський і Володимир Арешонков змагалися зі «слугою народу» В’ячеславом Сігачовим. Напередодні спецпризначенці на вертольоті прилетіли забезпечувати порядок під час підрахунку голосів. Тоді перемагав кандидат від «Слуги народу», Пашинський був лише третім. Зрештою голоси рахувати закінчили і переміг Арешонков. А Пашинський так і залишився третім.

Поділитись: