Прокурор у справі вбивства Павла Шеремета Сергій Зузак прокоментував заяву адвокатів підозрюваної Яни Дугарь про «ймовірну схожість» дівчини, яка проводила так звану розвідку біля будинку Павла Шеремета, з Яною Дугарь. Він заявив, що адвокати посилаються на дослідницьку частину, а у висновку особи ідентичні.

Про це прокурор сказав у коментарі hromadske.

 «В нас є висновок експерта, який підписаний п’ятьма експертами найавторитетнішої експертної установи в Україні. Там вказано чітко, що це одна і та сама особа. Адвокати читають дослідницьку частину, вони не прочитали висновок. В дослідницькій частині можуть деталі певні не сходитися, але в кінці приймається висновок, досліджуючи всі елементи. Він вказує — це одна і та ж особа», — зазначив прокурор. 

Також він наголосив, що захист маніпулює, коли каже, що знімок, який зробили для порівняння у 2019 році, зроблений тоді, коли Яна Дугарь була за кордоном.

«Знімок брався з екрана монітора, де вказано спочатку місяць, а потім день. Адвокатам про це відомо», — сказав прокурор.

Сергій Зузак сказав, що слідство допитало у госпіталі №66 у Покровську інших свідків і мають певні сумніви у правдивості показів попередніх свідків, які виступали у суді.  

«Ці свідки, на відміну від тих, які були допитані у суді, або взагалі не можуть пригадати Дугарь, або кажуть, що не знають чи була вона у госпіталі. Ніхто не дав категоричні покази про те, що вона там була», — зазначив Сергій Зузак. 

Слідство також встановило, що вона 22 дні була у самовільному відлученні з місця служби у 2019 році, а також намагалася приховати саперну сумку.

Також слідство встановило зв’язки підозрюваної з Владиславом Грищенком — підозрюваним у замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківщини і чий голос фігурував у телефонних розмовах, які оприлюднило МВС у справі вбивства Павла Шеремета. Прокурор зазначив, що, за даними слідства, Яна здійснювала розвідку, але вони не виключають, що були інші особи, які слідство не встановило.

«Ніхто не стверджує, що цю інформацію вона надала Антоненку і Кузьменку. Якраз її так звана розвідка — перевірка камер, як пройти, сховатися, робиться для того, щоб особи, які будуть безпосередньо закладати вибухівку, вчиняти злочин — не були помічені до цього. Це робиться сторонньою особою, щоб унеможливити надалі встановлення винних осіб. За словами прокурора, слідство має підстави вважати, що саме Яна Дугарь була тією особою, яка виконувала роль для унеможливлення викриття інших підозрюваних, які причетні до закладання вибухівки. Прокурор зазначив, що Яна Дугарь була помічена на близько 5 камерах 15 та 18 липня 2016 року», — сказав Сергій Зузак.

24 січня Печерський суд Києва змінив підозрюваній у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь запобіжний захід на нічний домашній арешт. На неї також одягнули електронний браслет.

Нагадаємо:

  • 12 грудня глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета.
  • Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».
  • Офіційно про підозри повідомили тільки першим трьом. 13 грудня суд обрав їм запобіжні заходи: Дугарь відправили під цілодобовий арешт, а Кузьменко й Антоненка — під варту. Грищенкам не оголосили офіційних підозр у справі Шеремета, оскільки наразі вони фігурують лише як особи, які можуть володіти певною інформацією.
  • Слідство вважає, що організатором убивства Шеремета був Антоненко. Начебто захопившись радикальними націоналістичними настроями, він вирішив створити організоване збройне угруповання, щоб вчинити вбивство Павла Шеремета. Антоненко долучив до групи Юлію Кузьменко та Яну Дугарь. Остання, за версією слідства, «проводила розвідку» біля будинку Шеремета та фотографувала на мобільний телефон камери спостереження довкола майбутнього місця злочину. Кузьменко ж, за версію слідства, безпосередньо закладала вибухівку під автівку.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile