Експослиня США намагалась контролювати правоохоронну систему України — Луценко

Колишній генпрокурор Юрій Луценко заявив, що експослиня США в Україні Марі Йованович намагалася контролювати правоохоронну систему України, а також сказала неправду під час свого виступу у Конгресі.

Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді».

Луценко повідомив, що обговорював діяльність Йованович з адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.

«Ми обмінялися думками про роль Марі Йованович, яка, з моєї точки зору, в Україні зайняла деструктивну позицію… Вона намагалася контролювати правоохоронну систему України», — зазначив ексгенпрокурор.

За його словами, йдеться про «злив» працівниками НАБУ процесуальної документації американському посольству.

«Вони передають їм підозри, інформацію про слідчі дії, довідки про кримінальні провадження, включаючи Burisma… Я ніколи цього голосно не говорив, бо вважав, що це на радість Кремлю — повідомляти, що американське посольство старається встановити тотальний контроль над правоохоронною системою України», — додав Луценко.

Окрім того, Луценко переконаний, що експослиня збрехала у своїх свідченнях Конгресу США.

«Вона стверджує, що я хотів цієї зустрічі (з посольством США — ред.), але відмовився надати документи про те, що саме я хочу обговорити в Штатах», — переконує він.

Ексочільник ГПУ запевнив, що повідомляв посольству про плани обговорювати питання вивезених до США коштів «злочинної організації Януковича».

Колишній генпрокурор також запевнив, що команда Джуліані негативно ставилася до Йованович.

«Дійшло навіть до того, що вони мені продемонстрували лист за підписом держсекретаря США про її зняття ще за рік до нашої зустрічі. І цей лист, за його словами, «загубився» і до президента США так і не потрапив. Це з його слів», — додав Луценко.

Зазначимо, що експослиня США в Україні Марі Йованович свідчила у Конгресі 15 листопада. Під час своїх свідчень вона наголосила, що на її усунення з посади вплинули іноземні корумповані інтереси. Йованович пояснила, що у цілеспрямованій кампанії проти неї брали участь ексгенеральний прокурор Юрій Луценко та його попередник Віктор Шокін.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
  • 15 листопада експослиня США в Україні Марі Йованович свідчила у Конгресі.