Експослиня Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович заявила, що слова, сказані щодо неї американським президентом Дональдом Трампом у телефонній розмові з главою Української держави Володимиром Зеленським 25 липня, вона сприйняла як «приховану погрозу».

Про це Йованович заявила під час відкритих слухань у Конгресі у справі щодо імпічменту президента США.

На питання юриста Білого дому Деніела Ґолдмана, який представляє інтереси Демократичної партії в слуханнях, щодо слів Трампа: «Їй [Марі Йованович] ще належить багато що пережити», експослиня сказала, що вона була «шокована й спустошена», коли прочитала їх у стенограмі телефонної розмови.

Пізніше демократ Адам Шиф, глава Комітету з питань розвідки Палати представників, який і веде слухання у справі імпічменту, зачитав їй твіт Дональда Трампа, який той написав на початку сьогоднішніх слухань.

«Куди б Марі Йованович не пішла, все ставало погано. Вона почала із Сомалі, і що там трапилося? А тепер перенесімось до України, новообраний президент якої несхвально про неї відгукувався у другій телефонній розмові зі мною. Президент США має повне право призначати послів», — написав Трамп.

Йованович почала свою дипломатичну кар’єру 33 роки тому в Могадішо, столиці африканської держави Сомалі.

«Нині президент нападає на Вас у реальному часі. Який вплив, на Вашу думку, це може мати на інших свідків та викриття злочинних дій?», — запитав Йованович Адам Шиф.

«Це дуже загрозливо», — відповіла дипломатка.

31 жовтня Палата представників США проголосувала за резолюцію, яка переводить розслідування імпічменту Трампа в публічну площину. Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор та заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент вже дали публічні свідчення 13 листопада.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: