Колишня заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль звинуватила New York Times в маніпуляції в оприлюдненому 3 грудня інтерв'ю з нею.

Про це вона сказала в ефірі «Радіо НВ».

На питання, чи справді Україна у липні, а не в серпні, знала про те, що США зупинили військову допомогу, Зеркаль відповіла:

«Я буду відповідати вам так само, як я відповідала журналісту New York Times, ви зрозумієте наскільки текст, який був опублікований, відповідає чи ні тому, що я говорила».

В інтерв'ю вказано, що дипломатка першою серед українських високопоставлених чиновників визнала, що уряд України знав про блокування надання військової допомоги в той час, коли американські дипломати вимагали від Зеленського публічно заявити про початок політично мотивованого розслідування проти опонентів Трампа.

За її словами «Радіо НВ», у листі, отриманому від посольства України в США йшлося лише про те, що питання про військову допомогу залишилося без остаточного вирішення, а жодних додаткових наголосів про те, що це проблема — не було.

«Воно привернуло мою увагу, тому що для мене було дійсно незрозуміло, чому воно ще не вирішено. Але такого відчуття, що це криза, що це може призвести до якихось наслідків, в мене не було», — сказала Зеркаль.

За її словами, це було одне з питань, яке вона планувала обговорити з помічником президента Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком у серпні, але зустрілася з ним лише у вересні, коли його обговорювали всі.

«Те, що є в статті, яка вийшла, дуже-дуже далеке від дійсності. Це такий приклад маніпуляції, який я вважала, притаманий лише російській пропаганді», — підкреслила дипломатка.

Олена Зеркаль також заявила, що помічник президента Андрій Єрмак рекомендував їй знизити медійну активність, і вона прислухалася до цього, бо для неї було важливо закінчити усі справи та не створювати додаткової напруги, щоб не ризикувати результатами суду «Україна проти Росії» в Гаазі.

Нагадаємо, 3 грудня New York Times опублікувало інтерв'ю з Оленою Зеркаль. У ньому ексзаступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль начебто заявила, що в Офісі президента Володимира Зеленського знали про затримку військової допомоги Сполучених Штатів Америки та намагались приховати це від громадськості.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почалися публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: