Уряд розглядає можливість покласти на державний Енергоатом (який контролює всі українські атомні електростанції) обов'язки продавати електрику за зниженими цінами водоканалам та теплокомуненерго. Це має стримати зростання тарифів на гарячу та холодну воду.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає «Укрінформ».

«Останній круглий стіл, який проводив комітет з питань палива та енергетики — наша пропозиція була, щоб теплокомуненерго, водоканали та підприємства водовідведення передати під юрисдикцію Енергоатому, там, де є ціна, яка може бути забезпечена нижче і, таким чином, вплинути на тарифи для населення на водопостачання», — повідомив Зубко.

Також міністр запропонував винести дане рішення на розгляд уряду, для того, аби запобігти зростанню тарифів на холодну та гарячу воду, а також водовідведення.

Зазначимо, що наразі на Енергоатом вже покладено спеціальні обов'язки з продажу електроенергії за зниженими цінами населенню, тому, із запровадженням нового ринку електроенергії, тарифи на електрику для простих громадян не зросли. Водночас, низка компаній повідомляла, що ціни на електрику для промисловості дещо підвищилися.

Зокрема, про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%, а в Енергоринку повідомили, що вартість електроенергії зросте на 42%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Зазначимо, що більше половини спожитої українцями електроенергії виробляють на АЕС, якими керує Енергоатом. ТЕС, у тому числі компанії «ДТЕК», використовують для покриття нестачі виробленої на атомних електростанціях електроенергії та для балансування споживання (вони покривають потреби в електриці у пікові години).

Поділитись: