Туреччина відправляє своїх військових до Лівії, щоб підтримати міжнародно визнаний уряд національної єдності.

Про це оголосив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, пише Reuters.

Зазначимо, що цю заяву він зробив за два дні до зустрічі в Берліні, на якій представники Росії, Алжиру, Великобританії, Єгипту, ОАЕ, Китаю, США, Туреччини та Франції мають обговорити ситуацію в Лівії.

Раніше Лівійська національна армія генерала Халіфи Хафтара заявила про початок режиму припинення вогню в районі столиці Лівії Триполі з 12 січня. З ініціативою припинити вогонь раніше виступили президенти Росії Володимир Путін та Туреччини Реджеп Ердоган після своєї зустрічі 8 січня в російському Сочі.

Передбачалося, що припинення вогню буде тимчасовим, аби Уряд національної єдності, який підтримує Туреччина, та Лівійська національна армія, яку підтримує РФ, змогли укласти угоду про припинення бойових дій.

Однак 13 січня після понад 8 годин переговорів у Москві глави Уряду національної єдності Лівії та Лівійської національної армії не підписали домовленості щодо припинення збройної боротьби, яка триває дев’ять місяців.

Нагадаємо:

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа. Станом на кінець грудня 2019-го бойові дії між військами Уряду національної єдності та Лівійської національної армії ведуться в передмісті столиці.

Поділитись: