Після понад 8 годин переговорів у Москві глави Уряду національної єдності Лівії та Лівійської національної армії не підписали домовленості щодо припинення збройної боротьби, яка триває дев’ять місяців.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що глава міжнародно визнаного Уряду національної єдності Фаїз Сарадж підписав угоду про перемир’я, яку підготували Туреччина й Росія — посередники на мирних перемовинах між сторонами в Лівії. Натомість глава Лівійської національної армії генерал Халіфа Хафтар заявив, що для підписання угоди йому потрібно більше часу.

Сарадж і Хафтар не хотіли перебувати в межах однієї зали під час перемовин, тож вони сиділи в різних приміщеннях, а турецькі та російські дипломати виконували роль посередників між сторонами.

«Сьогодні можемо повідомити, що було досягнуто певного прогресу», — заявив за підсумками зустрічі міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

За словами глави турецького МЗС Мевлюта Чавушоглу, Хафтар відклав прийняття рішення щодо підписання угоди до вівторка, 14 січня.

Нагадаємо, раніше Лівійська національна армія генерала Халіфи Хафтара заявила про початок режиму припинення вогню в районі столиці Лівії Триполі з 12 січня. З ініціативою припинити вогонь раніше виступили президенти Росії Володимир Путін та Туреччини Реджеп Ердоган після своєї зустрічі 8 січня в російському Сочі.

Передбачалося, що припинення вогню буде тимчасовим, аби Уряд національної єдності, який підтримує Туреччина, та Лівійська національна армія, яку підтримує РФ, змогли укласти угоду про припинення бойових дій.

Раніше непрямі перемовини між Сараджем і Хафтаром мали відбутися в Римі через італійського прем’єр-міністра Джузеппе Конте, але вони зірвалися.

Нагадаємо:

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа. Станом на кінець грудня 2019-го бойові дії між військами Уряду національної єдності та Лівійської національної армії ведуться в передмісті столиці.

Поділитись: