Лівійська національна армія генерала Халіфи Хафтара заявила про початок режиму припинення вогню в районі столиці Лівії Тріполі. Його ввели з 12 січня.

Про це пише Al Wasat.

У Лівійській національній армії генерала Хафтара повідомили, що режим діятиме тільки за умови, що противники з визнаного ООН Уряду національної єдності (УНЄ) Лівії також припинять бойові дії.

Армія Хафтара, яка контролює схід Лівії, намагається взяти під контроль Триполі, який з весни 2019 року контролює УНЄ.

З ініціативою припинити вогонь в районі Триполі з 12 січня раніше виступили президенти Росії Володимир Путін та Туреччини Реджеп Ердоган після своєї зустрічі 8 січня. 

Нагадаємо:

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

Із квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа. Станом на кінець грудня 2019-го бойові дії між військами Уряду національної єдності та Лівійської національної армії ведуться в передмісті столиці.

Поділитись: